Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy a beteg nagyobb testvér mellett ne legyen beteg az újszülött?

Figyelt kérdés
És kérlek, ne olyanok írjanak, akik szerint "az anyatej megvédi mindentől" mert ez nettó butaság.
2021. nov. 18. 05:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

100% iszsz kislányom is elkapta a tesótól a hányós hasmenéses vírust. Nem volt egy könnyű hetünk. Bár rajta szerintem azért segített, hogy ne legyen nagyon durva a helyzet.

Szerintem sajnos nem lehet megfelelően megvédeni ilyenkor a kicsit, főleg ha a nagy már közösségbe jár.

2021. nov. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Amennyire lehet próbáld meg elkülöníteninőket,és sokat szellőztetni.A többi már nem rajtad múlik.
2021. nov. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Külön szoba a nagyobbnak, a kicsivel ne erintkezzen, mindenki ügyeljen az alapos kezmisasra, fertőtlenítés, gyakori szellőztetés, a betegnek külön kéz-és arctörölköző. Ha légúti fertozesrol van szó, akkor akár viselj maszkot, ha a beteg gyerek szobájában vagy.


Szerintem rosszabb, amikor már nagyobb a gyerek, tud mászni, szaladni a nagyobb után, nehezebb akkor elkuloniteni őket.


Teljesen megóvni nem lehet. Kitartást és mihamarabbi gyógyulást!

2021. nov. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Hacsak nem zárod el a beteget hermetikusan, és nem vegyvédelmi ruhát húzol, meg érintkezés után nem veszel fertőtlenítő fürdőt, semmi nem garantálja, hogy a kicsi ne kapja el.
2021. nov. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez ilyen
2021. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt covid, ovis nátha két hetente meg minden.

9 hónap alatt 2x volt csak taknyos a pici.

Én betegség ideje alatt próbáltam külön szobában tartani. Főleg amíg pici volt és sokat aludt. A nagyobbik a gyerekszobába volt “küldve”, ott játszott, mesét nézett. Sokat szellőztettem, sok ágynemű mosás volt, sok séta, hogy ne legyünk zárt térben.

Szerintem addig könnyű ezt fenntartani, amíg újszülött/pici babáról van szó. Nagyobb baba úgyis megy a tesó után.

Amúgy a betegségek lefolyása immunrendszer kérdése. Lehet a babád érzékeny lesz az ovis betegségekre, de az is lehet hogy jel nélkül átmegy rajta. Egy darabig úgyis a te védelmed van benne, idővel kopik az ki.

2021. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej max akkor véd, ha neked eindult az immunváladzod az adott betegség ellen, az sem 100%.


Mekkora a nagy?


Sok esély nincs


Ne nyalogassa, ölelgesse, ha a nagyhoz nyúlsz moss kezdet, de a tárgyakon ott lesz.

Szellőztess gyakran, a babát óvva a hidegtől.


De nek gyakran a kicsi itthon már tünetel, aztán amior hozom a nagyot az oviból haza akkor látom, hogy neki is beindult valami..

Szóval..

Lutri

2021. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnél még működik az elkülönítés, te meg viselj maszkot.

Amikor már a kicsi minimum kúszik, onnantól nehéz. Nekünk pont ott jött az első ovis betegség, ami őt is elérte (pedig addig is volt beteg a nagyobb).

2021. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A kicsi még csak 3 hetes. Nehezen adaptálódott a környezethez, a légzésére rá kellett segíteni. Ezért is aggódom túl. A nagy meg teljesen hirtelen lett beteg, tegnap még semmi baja nem volt, orra sem folyt, hajnalban pedig belázasodott, fáj neki a köhögés és teljesen taknyos is. Este pedig úgy altatom őt, hogy közben a kicsi rám van kötve, mert rettenetesen sírós, az apjával sem nyugszik meg, letehetetlen kb. Akkor még jele sem volt betegségnek. Az orvosunktól falnak megyek, nem hajlandó megvizsgálni a nagyot (2,5éves), "távgyógyít"😡
2021. nov. 18. 08:54
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Ki a nagyon sírós: a kicsi, a nagy vagy az apjuk, hogy egy kicsit meg kellene erőltetni magát?

Így nem fog menni. Ilyen csaladi dinamikával mindent el fog kapni.

Alap lenne, hogy minimum ilyenkor, ideális esetben pedig mindig (!) megosztva altattok. Egyik az egyiket, másik a masikat és akkor nincs gond.

2021. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!