Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 éves kislányom büdöset...

7 éves kislányom büdöset izzad. Merre induljak el vele?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves vékonyka, kis törékeny, szálkás izomzatu lányom. Most kezdte az első osztályt. Kb 1-2 hónapja egyre intenzívebben izzad a hónalja es hihetetlenül csípős, büdös szaga is van az izzadsagnak. Reggel megtorlom a kis honaljat, behintoporozom mióta ez van és pár óra múlva már érzem is a ruháján, hogy megizzadt, nagyon kellemetlen szagú. Eddig sosem volt ilyen, van egy 9 éves lanytesoja is, nála sem volt meg ilyen.

Hova forduljak? Endokrinologushoz vagy bőrgyógyászhoz jelentsem inkább be?

Olyan büdös csípős az izzadsaga, hogy szerintem ez nem normális :(

Köszönöm előre is a válaszokat.



#izzadás #budoset
2022. jan. 3. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológushoz akkor ha kórosan izzadékony nem csak büdi.

Előbb gyerekorvos, aztán ő eldönti merre tovább.

2022. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Volt ilyen osztálytársam, nem lehetett megmaradni mellette olyan erős izzadságszaga volt.


Felnőtt korára rendeződött, de gimiben... fú.


Szerintem hormonális lesz a dolog.

2022. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Első körben izzadásgátló, majd gyerekorvos-aki endokrinológushoz fog irànyítani.
2022. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem a gyerekorvossal. Nem sok mindent mondott sajnos. Azt mondta ez meg nem elég ok arra szerinte, hogy vizsgálni kellene. Bejelentkeztem vele maganendokrinologiai vizsgálatra és szükség szerint vervetelre. Remelem kiderül és nincs komoly baj.
2022. jan. 3. 10:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Addig is, míg az okok ki nem derülnek, és megoldás nem születik a problémára, én alkalmaznék nála egy ilyen naturkozmetikum deót. Nehogy a többiek csúfolják érte, vagy kellemetlensége legyen ebből eredően.
2022. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Esetleg van ajanlasod, hogy melyik márka jó natúrkozmetikum? Ma úgy engedtem el iskolába, hogy kikevertem neki szodabikarbona+víz kombot, azzal megmostam Őt reggel. Remelem használ.
2022. jan. 3. 10:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám 10 éves, a Biobaza gyerek dezodorját használja. Dm-ben veszem. Nála már beindultak a hormonok, kb. fél éve kell használni a deót, előtte is izzadós volt, de csak azóta van szaga. Egyelőre nekünk bevált, a tornazsákban is hord egyet, tesi után is vizes áttörlés, dezodor, így most nincs gond.
2022. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Covid os tipikus tünet
2022. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Probald ki a dr.organic dezodorkat: [link]

Szerintem nagyon jok.

2022. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na kiderült :) mindene rendben halisten. Úszni jár, sajnos a covid miatt nem mehetünk be oltoztetni, nem törölte meg jól a honaljat és elszaporodott egy baktérium ott neki. Szodabikarbonas lemosoval elmulasztottuk :)
2022. jan. 6. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!