Bcg oltás megeredése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 3 hónapos és ma vettem észre, hogy a bcg oltásának a helye a karján (amit ugye a születése után kapott) most lett egyértelműen dudoros és piros. Eddig csak egy kis bőr alatti csomó volt ott neki. Ez normális, hogy hónapokkal később durran be a helye, volt még valaki így? Köszi!
2022. máj. 27. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Orvos.
2022. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Jelen. 2 hónapos státuszra mentünk, előző héten vettem észre a dudort. Fogalmam sem volt hogy mi lehet, eléggé megijedtem. Aztán a védőnő mondta hogy ez az oltás. Akkor néztem utána az egésznek. A babám 3 hónapos múlt, még csak piros, de elvileg majd ki fog fakadni, váladékozni, stb.
2022. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is megijedtem, aztán most rágúgliztam és azt írják, hogy lassú reakciójú oltás és van, hogy hónapokkal később gyűlik be.
2022. máj. 27. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Fontos, hogy meginduljon. Én is megijedtem, de mondta orvos, hogy ez a jó. Ha semmi nyoma nem lenne, akkor lehet újra is kéne oltani.
2022. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivel nálunk most így 3 hónap után kezd megeredni, eddig azt hittem már nem is fog. Mondtam is az orvosnak még a múltkor, hogy nem látok semmit az oltás helyén, csak egy kis dudort, ő erre azt mondta, hogy a mostani protokoll szerint már nem kell kötelezően bedurrannia.
2022. máj. 28. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
4! A lányomnak semmi se látszott/látszik. Ezt is befogantnak tekintik.
2022. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ha valakit esetleg még érdekel: ma voltunk a védőnőnél, mutattam az oltás helyét, és azt mondta, teljesen normális, ha hónapokkal utána érik be. ✋
2022. máj. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!