Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula műtét után is...

Orrmandula műtét után is állandóan beteg?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak nemrég vették ki az orrmanduláját, sűrű felső légúti hurut miatt. A műtét óta is beteg, 2-3 hetente. Mindig ugyanaz, orrdugulás, sűrű orrváladék, ugató száraz köhögés, ami a 3. naptól lesz csak hurutos. Annyi immunerősítőt próbáltunk már, emelt dozisban kap cebion cseppet, vigantolt, mellé Béres csepp napi kétszer. Fog ez változni, vagy van aki ennyire fogékony marad minden légúti vírusra?

2022. jún. 15. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván elmondták a műtét előtt, hogy egyáltalán nem biztos, hogy hasznal a műtét és azt is, hogy vissza is nőhet.


6 éves kor körül csökken a felsoleguti megbetegedések száma.

2022. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel nyilván én is tisztában voltam, de bíztam benne, hogy jobb lesz (egyébként nem mondták el).
2022. jún. 15. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe asztma és por allergia is okozhat ilyet, azaz fogékonyságot a vírusokra.


Másik: Az én fiam kruppos, ő is csak a felső légúti dolgokat kapja be, de a lázas vagy hasmenéses vírusokat soha.


Az ugató köhögés miatt írom az utóbbit, mert ez a fajta köhögés krupp szokott lenni. Azt pedig inhalátorozással érdemes kezelni.

2022. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Készülünk pulmonológiai kivizsgálásra már, első körben az orrmandula kérdést kellett megoldani nála. Hányos-hasmenős vírust ő se kap el soha, de felső légúti betegség óvodába járás 2. hetén már kb. borítékolható. Azt hittem itt a jó idő és vége, de nem.
2022. jún. 15. 17:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Az inhalátort egyébként mi is használjuk, régebben még 1-1 betegség után elraktam a szekrény mélyére a dobozában. Az utóbbi időben mire elraknám, már vehetjük is élő. El se rakom. Valószínűleg enyhe krupp vagy asztha lehet valóban a háttérben (nincs befulladásos tünete egyébként).
2022. jún. 15. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést,csak nekem 4 éves fiam van,de ezen kivül minden stimmel!

Max. oviba járása egyhuzamba 8 nap volt.

Én már csak reménykedek hogy valamikor jobb lesz.

2022. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb a porallergia és azt azt fokozó tejtermék kombó. Dokink szerint ki lehet nőni nagyjából, de figyelni kell rá. Nyáron sajnos ha még valami pollenre is allergiás, akkor durvább is lehet, télen meg a por rosszabb a fűtés miatt. Az enyémnek egy vírusos tüdőgyulladás tett be tavaly nyáron, akkor lett asztmás, és állapították meg, hogy allergia miatt reagált ennyire rosszul rá. Addig nem is gondoltuk, hogy nem csak náthás-köhögős egy-egy hétre. Azóta meg persze nagyon sok ismerős gyerekről kiderült, hogy dettó ezért szokott folyton beteg lenni.
2022. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Étel allergia volt vizsgálva? Tej nekünk állandóan ezt okozza nála. Orrmandula szintén ki lett véve, Akkor kezdtük el a diétát is kb. Műtét után még 2x beteg volt, de mikor kiürült a tej, mintha elvágták volna
2022. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

4-5 éves koromban tubus műtéttel együtt kivették az orrmandulámat is.

28 éves vagyok és más betegséget nem is nagyon ismerek,csak a rendszeres mandulagyulladást, légúti betegségeket, arcüreg és fülgyulladást. Azóta is várom mikor "növöm ki ".

Sajnos valószínűleg soha se fogom.

Jelenleg mandulaműtéten gondolkodom.

jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!