Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Reflux vagy tejfehérje allergia?

Reflux vagy tejfehérje allergia?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, éjszakánként általában 4-szer felkel, ilyenkor jó esetben cumival egyből visszaalszik. Volt már rá példa, hogy 8 órát is aludt egyben, de ez nagyon ritka, és van, hogy akár 6-szor, 8-szor is felkel.

Nem éhes, nem szomjas, nincs melege, stb.

Volt már olyan valakinél, hogy a reflux vagy a tejfehérje allergia okozta az éjszakai ébredéseket? Más egyéb tünete is volt a gyereknél ezeknek?


2022. jún. 20. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A tejfehérje allergiának más tünetei is lennének. Pl hasfájás, hasmenés, székletben emésztetlen fehér tejdarabok. Ha fájna a hasa, akkor keservesen sírna vagy akár fogná is a hasát már 1 évesen, mutatná hogy mi a gond.

Újszülöttkorban gyakori a laktáz enzim hiány, aminek következményeként erős gázosodás, hasfájás jelentkezhet. Ezt hívják csecsemőkori kólikás hasfájásnak. Kb 6 hónapos korra rendeződni szokott.

A ti esetetekben ezt már kizárnám.

A refluxnál gyomor vagy torokfájás jelentkezhet és étvágytalanság. Illetve visszabukná az ételt.


Én azt gondolom, hogy ebben a korban a rossz alvás oka lehet a melegfront, de még esélyesebb a fogzás.

2022. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sajnos ez nem újkeletű, születésétől kezdve rossz alvó. Természetesen hasfájással kezdtünk anno, és értem én, hogy fogzás, ingerek feldolgozása, fejlődés, meg stb, de hogy majdnem minden este?... =\

Szerencsére a széklettel már nincs gond, úgyhogy akkor az allergiás úton nem is biztos, hogy érdemes elindulunk.


Bukás is sokszor volt anno, fokozatosan csökkent, de pl tegnap is bukott 2-szer is. Nem tudom, hogy ez mennyire normális ilyen korban már. Néha hallom, hogy visszajön neki valami, és lenyeli, de passz...

2022. jún. 20. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

1 évesen már nem normális a bukás.

Ha ez mindennapos, akkor esélyes a reflux.

Az én fiam is nagyon rossz alvó volt a kezdetektől kb 15 hónapos koráig. Onnantól kezdve végig alussza az éjszakát. Nem volt semmi átmenet, egyik napról a másikra megjavult. 😀

Eleinte a hasfájás, később a fogzás miatt lehetett. Illetve ha oltást kapott utána mindig rosszabb lett a helyzet pár hétig.

2022. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! : )


Volt most időm picit jobban utánaolvasni a témának. A biztonság kedvéért holnap kérek időpontot egy gasztroenterológustól. Jobb félni, mint megijedni.

2022. jún. 20. 21:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!