Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltást érdemes beadatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ki hogyan vélekedik a nem kötelező oltasokkal kapcsolatban?

Az agyhártya gyulladás minden típusára sem hat csak egy oltás,hanem különböző oltasokra van szükség.

Ezért érdemes minden fajtát beadatni? Mert lehetséges ha az egyik fajtát adatom.be és lehet hogy pont a másik fajta vírussal fertőződik meg.

És mennyire gyakori az agyhartya gyulladás ?

És hogyan lehet ezt elkapni ?.

Köszönöm a segítséget.



#baba #Nem kötelező oltások #Agyhártyagyulladás elleni oltás
2022. aug. 7. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a Rotát nem adattam be, az agyhártyákat mind igen. A doktornő aztán mondta, h most nagyon beindultak ezek a vírusok, és szerinte jól döntöttem.
2022. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én mindegyiket beadattam/beadatom (Meningococcus C meg a Bexserot is). Nem, nem gyakori betegségek ezek, köszönhetően annak, hogy sokan beadatják, de ha mégis elkapja, akkor nagy a baj.
2022. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindent beadattam, pláne ezt,de a rotát is. Ne ezen múljon,a gyerek így is több milliós költség szóval nem a szurikon fogok spórolni.
2022. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is beadatattam a gyereknek. Ha már van rá lehetőség és belefért a pénzügyi keretünkbe, akkor miért kockáztatnék?
2022. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a bexserot és a neis vakcinát adattuk be. Doktornő azért tanácsolta, mivel ezeknél nagyon gyors a betegség lefolyása, mint pl. előszőr csak megfázásos tünet, amit nehezen ismernek fel, de 12 óra leforgása alatt bele is halhat.- ezt így közölte pontosan az orvos, ezért nem is hezitáltunk. A rotára azt mondta, hogy egy ilyen betegséget időben tapasztal az ember, kórházi kezeléssel,infúzióval is könnyebben kezelhető, mint pl. egy agyhártyagyulladás, ezért mi ezt mellőztük, nem kértük.



Most fogja kapni az utolsó 3. adagot 18 hósan, eddig enyhébb láz volt a másodiknál, de mellette mást is kapott szóval az sem biztos, hogy ettől volt.

2022. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Kevés fertőzés történik évente, de amelyik gyermek elkapja, neki 100%, hogy nem éli túl.

Én beadattam mindkét gyerekemnek a neisvacot és a bexserot is.

2022. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a rota miatt féllábbal a sírban voltam gyerekként. Tudom, hogy nem ez a kérdés, csak a hozzászólásokra reagáltam.

Szerintem a szüleim utólag nem bánták volna, ha beadatják. Miért nem szeretnétek?

2022. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a Rotát azért nem adattam be, mert a hányós hasmenős betegségek 1%átol véd kb, és úgy gondoltam tök felesleges.
2022. aug. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Értem, ezt nem tudtam. Köszi.
2022. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én orvos tapasztalataira bíztam magamat, persze rosszat nem tesz a kérdező, ha a rotát is beadatja szerintem. Ismerősömék pl a rotát adatták be és a bexserot nem, de itt anyagi dolgok miatt. 3 bexsero oltás 100.000 körül mozog, de őszintén a gyerek és az egészsége az első. Oroszrulettezni meg senki sem akar.
2022. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!