Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg szülő mit csináljon?

Beteg szülő mit csináljon?

Figyelt kérdés
Beteg lettem (nátha/influenza) egy 2,5 éves kisgyerek mellett. Férjem üzleti úton, nagyszülők nyaralnak. Másra sem igazán tudom bízni a törpét. Nagyon bújós, szeretjük egymást, stb szóval szokatlan neki a mostani helyzet, hogy nem szabad meg ilyenek... Szerintetek mit csináljak? Maszktól és a kesztyűtől fél, de nem akarom megfertőzni.

2022. aug. 11. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Semmit, csináld a dolgod!
2022. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos minden valószínűséggel elkerülhetetlen, hogy ne kapja el. Legalábbis nálunk mindig mindenkin végig ment minden betegség.
2022. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Valószínű hogy már a tüneteid megjelenése előtt megfertozted, csak benne még lappang. Nem valószínű, hogy el fogjátok kerülni, kívánom hogy gyorsan túl legyetek rajta!
2022. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet tőle kaptad, volt hogy a két gyerekem kint rohangált tüszösmandula gyuszival, semmi tünetük nem volt kb, én meg bent fetrengtem 39 fokos lázzal.
2022. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már teljesen mindegy. Mosd gyakrabban a kezed, ne puszilgasd, bújni ettől még lehet. Azt sem tudod, hogy fertőző e- a bajod, ha meg igen, akkor már rég elkapta ő is valószínűleg.
2022. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem csinálok ebből ügyet, bárki beteg a családban. A gyerekek akkor is birkóznak, puszilkodnak, stb. Van, hogy elkapják egymástól, van, hogy nem. 🤷 Van, hogy mi vagyunk betegek, ugyanúgy átjön éjjel a négyéves közénk, nem küldöm el, hogy bocs, anyának fáj a torka. Tökmindegy, mert ha beteg van a családban, akkor a kórokozó benne van a levegőben, maszk ide, vagy oda. Az első gyereknél - hét éve -maszkoztunk, amikor először beteg voltunk baba mellett, ugyanúgy elkapta... Kár ezen feszülni, csak rosszabb.
2022. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el sokkal többet kibírnak mint gondolnád. Lehet semmi baja nem lesz. A két lányom 2 és 8 évesek, ha beteg az egyik a másik nem feltétlen.

Amikor mi szülők covidosak voltunk egyik se kapta el pedig 0-24 együtt voltuk 😆 vagy csak a teszt álpozitív másra nem tudtam gondolni

2022. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell maszk, csak annyi hogy lehetőleg ne egyen utánad, ne nyald le a kanalat, ne adj neki olyan ételt amibe beleettél, ha tüsszentettél moss kezet, stb. Ahogy lehet próbáld meg elkerülni a cseppfertőzést. Lehet megússza.
2022. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudod kivédeni, hogy el ne kapja. Én Covidos voltam 3 hete, belázasodtam, rá 2 napra már a fél éves kisfiam is lázas lett.

Ő két napig volt lázas, egyébként ugyanúgy evett-ivott, jó kedve volt, én 10 napig szenvedtem lázzal, gyengeséggel...

Szerintem ők sokkal többet kibírnak, mint mi, felnőttek.

2022. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!