Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves a kislányom, mostanáig...

3 éves a kislányom, mostanáig még nem kapott antibiotikumot. Honnan tudhatom, hogy allergiás-e rá?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Ha beadod es mondjuk pottyos lesz vagy bedagad a szaja,szolsz a haziorvosnak. Azert anafilaxias sokkot ettől nem szoktak kapni.
2022. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan.
2022. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan.

De ha kapott volna se lehetnél biztos, hogy nem lesz egyszer allergiás tünete valamelyikre.

Én pl: 21 évesen kaptam allergiás rohamot egy olyan gyógyszerre, amit gyerekként nem túl gyakran, de azért elégszer kaptam.

Egyszerűen "megcsömörlött" a szervezetem. Az allergiáknak ez az egyik gyakori formája, amikor nem elsőre tünetel a szervezet, hanem sokadjára.

2022. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Sehonnan. Ha majd kap kiderül. Az antibiotikum egy gyógyszercsoport, sok fajtája van. Nem kell ettől tartanod, hacsak nincs ilyen jellegű gyógyszerérzékenység a családban. Az allergiának is vannak fokozatai, az egyszerű kiütésektől az anafilaxiás sokkig. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolnod. És attól, hogy egy típusra allergiás lehet nem biztos, hogy az összesre. Én két gyógyszerre vagyok, ami antibiotikum tartalmú a többitől semmi bajom. Akkor derült ki amikor bevettem. Feszült a bőröm, viszkettem, kicsit nehezen kaptam levegőt, de egy egyszerű antihisztamin tartalmú tablettától több nem kellett ennek a megoldására. Azóta tudom és olyat nem eszek. A gyógyszer azért van alapvetően, hogy segítsen, nagyobb szövődményt elkerülni, ezt a kockázatot vállalni lehet. Egyébként speciális gyógyszertesztek vannak vérből, amik kimutatják konkrét készítményekre a szervezet reakcióját, de hát az fizetős. Alaptalanul felesleges tesztelni.
2022. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"speciális gyógyszertesztek vannak vérből, amik kimutatják konkrét készítményekre a szervezet reakcióját, de hát az fizetős."


Amik negatív eredmény esetén nem zárják ki az allergiát, csak pozitív eredmény esetén megbízhatóak.

Allergias reakció után végezték el nálam több hatóanyagra és ez szerepelt a leleten és megerősítette az adjunktus is.

2022. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

4


Lànyomnak reakciója volt ( mentő vitte el)


Emiatt tesztelték ( fizetősen)

Mègis minden negatív..

2022. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Az allergia nem az első alkalomkor történik azonnal. Előzőleg már kell, hogy szedjen olyan, vagy hasonló gyógyszert, hogy a szervezet ,,felismerje" és ,,túlreagálja". Első alkalommal jó eséllyel nem lesz semmi, és ha allergiás, a következő alkalommal derül ki. Amúgy anafilaxiás sokk az nagyon-nagyon ritka, sokkal valószínűbb, hogy csalánkiütés, vagy szem-ajakduzzanat alakul ki hamarabb.
2022. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan.
2022. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7.

Sajnos nem így van. A kötelező gyerekkori vakcinák közül több is tartalmaz pl. neomicint, gentamicint. Ilyenek a DPT-, a bárányhimlő elleni, a hepatitisz, stb. elleni vakcinák. Kis mennyiségben ugyan, de mindjárt a nyirokrendszerbe kerül, ahol a szervezet elkezdhet ezek ellen antitesteket termelni. És máris ott az allergia.

Sajnos ez egyáltalán nem ritka eset.

2022. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben igazad lehet 8-as, erről nem tudtam. Ettől függetlenül a mechanizmus érvényes, azért lesz allergiás, mert már találkozott az adott anyaggal valamilyen formában. Sajnos ha az oltásokban is van antibiotikum-származék, akkor a gyógyszer szedésétől lehet már reakció, hiába előszörszedi.
2022. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!