Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyerekénél beszédészl...

Akinek a gyerekénél beszédészlelési problémát állapítottak meg még óvodában annak milyen lett az iskolai teljesítménye?

Figyelt kérdés

Milyen fejlesztésekre hordtátok?

Én most voltam először a fiammal felmérésen, azt ajánlotta a logopédus, hogy vigyük el hallásvizsgálatra, következő alkalommal majd folytatódik a vizsgálat, mert sajnos voltak feladatok amiket meg se lehetett csinálni velem, mert megsértődött, hogy nem érti a logopédus hogy mit mond.

Kicsit elkeseredtem.Jó volna pár biztató szó.



2022. okt. 5. 14:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi, én csak követném a kérdést, nálunk is ilyen probléma van.
2022. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Sógornőm kisfia 5 évesen kezdett beszélni. Vitték fejlesztésekre. Amúgy egyéb gond nem volt a gyerekkel. Általános iskolában közepes tanuló volt. Már egyetemre jár. Kimagasló eredményei vannak. Nem tudom nálatok mi a gond, de nagyon jó fejlesztések vannak.
2022. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Esetleg fül- orr -gégészeti probléma nem volt a gyerkőcnél? ( 2-es)
2022. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nálunk nagyon sok betűt rosszul ejt és ezt már látták kiscsoportban is, de azt mondta akkor az ottani logopédus, hogy ez csak artikulációs probléma és kell vele foglalkozni ,de 5 éves kora előtt ne álljunk neki.Most betöltötte, bevették az ovis foglalkozásokra, de csak heti egy alkalom és nem hagyott nyugodni, mert őt magát is nagyon zavarja hogy sok szót nem értenek meg amit mond.Itt ahova vittem, komplex vizsgálatot csinálnak, logopédia+mozgást is nézik ez alapján fogják majd a javaslatot tenni a fejlesztésre.A logopédiai részre kaptuk ezt a beszédészlelési problémát.
2022. okt. 5. 15:11
 5/16 A kérdező kommentje:
Kicsi korában alig volt beteg.Mióta oviba jár viszont egyfolytában beteg, taknyos,köhög stb.Mondta a logopédus is, hogy ezért is kéri a fül-orr gégészeti vizsgálatot, hogy esetleg valami régebbi megfázás eredménye.
2022. okt. 5. 15:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak is ez volt a problémája, 18. kerületi Hintalóba jártunk fejlesztésre, ott is vették észre, hogy ez a problémája. Most 5.-es és eddig kitűnő tanuló, úgy, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett tanulnom vele ee
2022. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



A nagyobbik lányom kevert specifikus és beszédértési zavara van. 7,5 éves, most kezdte az iskolát.

Neki ugyan a beszéd nem késett, de betüket cserél. Sosem volt füll problémája, ellenben allergiás asztmás, ősztől tavaszig folyamatosan felsőlégúti beteg.

Az sni miatt nem foglalkozhat akármilyen mezei logopédus vele, erre mindenképp figyelj oda az oviban..

Nekem pl csak tavaly novemberben kapta meg az sni jelzőt, azt viszont az ovi nem közölte, hogy a logopédus onnantól nem foglalkozhat vele, mert arra nincs képesítése.. Ez persze csak a ballagás előtt 1 hónappal derült csak ki.. 🙄

Jelenleg nagyon szerencsések vagyunk, mert a helyi normál iskola integráló, kis létszámú és az osztályfőnőke gyógypedagógus logopédus.

2022. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez amúgy mindenképpen amit jelent? Akkor is ha van fejlesztve,mert neki még van 2 év az oviból.

Milyenek ezek a fejlesztések? Elképzelni se tudom hogy hogy lesz jobb ha nem jól észleli a betűket abból hogy lesz jó észlelés?

2022. okt. 5. 19:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Az első kérdést leírom újra mert kijavított a telefon.Ez mindenképpen sni-t jelent?
2022. okt. 5. 19:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, sni.

Későbbiekben tanulási (pl diszlexia ) és viselkedési nehézséget (szorongás, önértékelési probléma stb) okoz majd.

Minél előbb fejlesztik, annál jobban csökken a tanulási és viselkedési probléma lehetősége.

2022. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!