Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megfázott a gyerek mit adjak...

Megfázott a gyerek mit adjak neki? Köptető szirup vagy ACC?

Figyelt kérdés

Óvodás, az orvosunk viszont csak távgyógyít: Orrspray és köptető, ez a receptje a nàthára.


Korábban próbáltuk az Ambroxolt, őszintén szólva nem vettem észre javulást, 7-10 napig taknyos volt, alig köhögött és elmúlt (akár nélküle is ennyi lett volna szerintem)


BronchoStop: első alkalommal valamit hatott, következő megfázáskor nem ette meg, mert rossz az íze (innivalóban is kiérezte)


Eddig ezeket próbáltam, valami hatásos köptetőt keresek.


Orrsprayből bevált a Nasivin Kids, porszívóval jól ki tudjuk szívni a váladékot, azzal nincs gond.


ACC kisgyerek verzió?

Nekem felnőttként jó az ACC ilyen esetben, megpróbálnám a gyereknek is (6 év alatti)


2022. okt. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ambroxolt hurutos köhögésre kell adni, ha nem köhög, akkor nem kell adni.


Acc-t is csak köhögéskor.


Nátha esetén:

Orrszi előtt tengervizes orrspré, ha kell akkor utána hatóanyagos…

( xilomare vált be nekünk)


Inhalátor



Köhögéskor a megfelelő félét.


Szárazra izlandi zuzmó szirup

Hurutra lándzsás utifű vagy ambroxol.


Pihenés

2022. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Sinupret
2022. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
C+d vitamin, tengervizes orrspray, inhalátor salvus vízzel, kamillatea-gőzölés - nem a fejét lefedve, csak ülj vele a gőz mellé és szippantsatok bele, párásító a szobába, ACC vagy Fluimucil 100-as is jó lehet, vagy Prospan, vagy Sinupret, de ami most nekünk jobban bevált az a lándzsás útifű szirup - ebből van olyan, ami citromfű és kamilla kivonatot tartalmaz a könnyebb alvásért - jó éjszakát a neve, én rossmannban vettem és 3 éves kortól adható 2,5 ml, a finnyás 5 évesem simán megissza. Ha híg az orrváladék Nasivin kids, ha sűrű inkább Nasopax. Ami még nagyon jó, azok a mellkas bedörzsölő készítmények. Kinder luuf, illetve ami most nekünk bevált a Herbal swiss. Ezzel mellkasát, hátát, nyakát vékonyan be kell kenni estére. A wick vaporub csak 6 éves kortól használható, amiket írtam azok kisebbeknek is.
2022. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig málnás Ambroxol szirup a menü Sterimarral és Nasivinnel.
2022. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
A náthára nincs gyógyszer. Tüneti kezelés létezik csupán. Azt add, amit a gyerek jobban szeret.
2022. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!