Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normalis hogy meg nem volt kaki?

Normalis hogy meg nem volt kaki?

Figyelt kérdés
Penteken szuletett meg a kislanyom a korhazban volt szeklete es hetfon jottunk haza.De azota nem volt kaki pukizik es faj a kis hasa holnap kell vissza menunk kontrolba vele de annyira ketsegbe vagyok esve eslso baba.Pisi sem a legtobb van.A baba szopizik alszik jol nem mutat mas problemat.Elorre is koszonom a valaszokat

2022. okt. 26. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Én kisfiam hétfőn született, a kórházban én egy kakijával találkoztam, azt is azért, mert a csecsemős megpiszkálta mert nem kakilt (ez a kaki csütörtökön volt). Talán vasárnap találkoztam újra kakival, az is még a mekóniumos volt. Pisilni se sokat pisilt az első egy hétbe, én is aggódtam - kellett legalább 1 hét, mire rendesen beállt minden.
2022. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem nagyon remelem hogy semmi gond vele annyira aggodunk es feltjuk.Kivancsi leszek holnap mit mond majd az orvos a korhazban enis ket kakit lattam az mekoniumos volt
2022. okt. 26. 09:27
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Ennyi idősen többet kéne pisilnie, kakilnia. Mennyit alszik, nem sárga?

Megvan a napi legalább 8x legalàbb 10-15perc aktìv szopàs?

Szülès közben kaptál fàjdalomcsillapìtót? Van amelyik napokra kàbàvá teszi a picit.

Pisinél lehet hogy a nagyon jó nedvszìvó képességű pelenka miatt alig látszik. Ha pici vattát teszel a pelenkába, akkor azon egyértelműen látszik, hogy pisilt-e. Kakinak ennyi idősen gyakrabban kène lennie.

Valószìnű, hogy a te babádnak egyszerűen lassabban indul be az emésztése az átlagnál, de előfordulhat felszìvódási zavar, bélszűkület, vagy egyébb problèma is.

De az is lehet, hogy mire elolvasod a válaszokat, addigra telerakja a pelenkát

2022. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok. Én is aggódtam, csütörtökön jöttünk haza, pénteken bementünk a kórházba, mert felébreszteni is alig tudtuk. Ott csináltak nagylabort, pisit, mindent. Azt mondták nyugodjak meg, még nagyon pici, szoptatott babáknál több nap is eltelhet, hogy nincs kaki, kell nekik idő, mire akklimatizálódnak. Régen más volt, nem két nap után engedtek haza a kórházból, hanem legalább 5, így ezek a probélmák még ott kiderültek. Hétfőn volt két hetes a babám, napjában többször kakil, pisil, tényleg kellett neki idő. Én a kórházi látogatás után vettem egy mérleget, azzal ellenőriztem, hogy eszik-e rendesen. Kitartás!
2022. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Méréssel tudod ellenőrizni, hogy mennyit evett. Így ha eleget evett, ezt a részét kipipálhatod. Szerintem csak lassabban indul be nála az átállás.
2022. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Mit jelent pontosan a pisi sem a legtöbb?

Lehet normális is hogy az anyatejes babák több napon (akár8) keresztül nem kakilnak mert teljesen feldolgozza a szervezetük de ha nincs mellette elegendő pisis pelus akkor én félnék a kiszáradástól.

Van elég tejed? Szoktad mérni?

2022. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Kaki meg csak hagyján, de az baj, ha pisi is kevés van. Aluszékony lehet a sárgaságtól is, nem feltétlen attól hogy jól lakik. Nem vagyok a méregetés híve, de érdemes lenne pár szopizást lemérni, hátha kevés a tejed, még nem indult be rendesen. Ilyen pici baba nagyon könnyen kiszárad, tudnod kell elég-e neki a tej.
2022. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat delelott kakilt egy jo adagot.Sarganak nem sarga nem is sargult a korhazban sem csinaltak neki labort es nagyon alacsony a szint ami a sargasagert felelos.Merlegunk van kiprobalom merjem eves elott es utan?es kb mennyi lenne a normal amit megeszik?elso tegnap mi is ugy jartunk hogy nem tudtuk felkelteni rogton hivtuk az orvost es mondta hogy levetkoztetni mesztelenre es ugy vegyem a kopasz melkasomra rogton fel is sirt a kicsi felebredt.
2022. okt. 26. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mèrni teljesen felesleges egészséges babát, megtévesztő lehet és megzavarja a szoptatást. Az a lényeg, hogy eleget legyen mellen, pisiljen, kakiljon eleget, ès fejlődjön.
2022. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!