Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csúnya, rekedt köhögésre...

Csúnya, rekedt köhögésre valami ötlet, amíg nem jutunk el orvoshoz?

Figyelt kérdés
Kisfiam (19hós) vasárnap óta lázas. Gyógyszer levitte, de újra felmegy. Mivel hosszú hétvége volt, nem vittem orvoshoz. Kórházba nem akartam, mert más tünete nem volt. Viszont ma nagyon kaparós hanggal köhög, alvasból is csúnya köhögési "rohammal" kel. Gondolom le van neki tapadva a váladék, és nem szakad fel. Éjszakát mivel könnyíthetném meg? Orvosunk csak holnap délután rendel, addig jó lenne segíteni rajta. Van itthon Tussirex Junior, meg Sinupret csepp. Sinupretet adnék neki, de valahol azt olvastam, hogy, azt éjjelre nem ajánlott, mert köhögtet. Rekedt is, ha élesebb hangon akar megszólalni, de leginkább ez az erős köhögéses kelés aggaszt. Csak inni hajlandó, se csipegetve, se kanalazva nem eszik meg semmit. Próbáltam, hogy a cumiját bekenem mézzel, de nem jött be neki. Tussirex max akkor játszik, ha bele keverem a teájába, de félek, hogy az sem leszbtúl hatásos. Nagyon aggódok érte, nem érti mi van vele, ennyire így még nem köhögök szegényem, eddig enyhébb lefolyású volt ha elkapta
2022. nov. 1. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Salvusz vízzel inhalálni, ha ugatva köhög az krupp is lehet.

Párás hideg levegő.

2022. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Derjaderja ***** válasza:
53%

A lányomnál akkor jellemző, hogy köhögve kel, ha lefolyik a taknya. Nála az orrszívás-orrmosás-Nasivin kids szokott a kulcs lenni. Adok mellé vmi köhögős kegyszert rendszerint, de nem azon múlik.


A rekedtség és az ugató köhögés viszont valóban inkább légcső-gége érintettsége mellett szól.

A légzésén amikor nem köhög, nem hallatszik pl hogy a belégzés hosszabb/hangos lenne? (ld első válasz).

2022. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Derjaderja ***** válasza:
53%

Még annyi hogy vsz fáj a torka azért nem eszik.

Kisfiam 13 hónaposan volt covis, és amellett hogy kruppja is volt, még nagy fájdalmai. A kórhàzban Cataflam cseppet javadoltak, azt mondtàk, sokkal jobban hat ezekre a torokfájásokra és könnyebben is beveszik, és tényleg varázsszernek bizonyult.

Mindamellett ha kiszáradni látszik, kórházba kellene szerintem vinni.

2022. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mostár nem.is köhög, inkább sírás közben "ugat" hallani a hangján, hogy szerintem a légcsöve. Viszont igen, a torkán is hallani mikor iszik, hogy liftezik a váladék. Most így éjjel csak néhány kortyot iszik, de nappal nem volt vele még vele gond. Talán nappal megint jobb lesz, nekem is az éjjel szokott sokkal rosszabb lenni ilyenkor. Délután meg hívom a doktornénit. Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 2. 02:25
 5/5 A kérdező kommentje:

Gége és mandula gyulladása van szegényemnek:( azt mondta a doktornéni, hogy most van ilyen vírus, nekünk sikerült benyelni

Köszönöm a válaszokat :)

2022. nov. 2. 20:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!