Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csinálta valaki a gyerekével...

Csinálta valaki a gyerekével a lúdtalptornát? Segített? Javult tőle a gyereketek lába?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem a gyerekemnek.

Nekem gyerekkorom óta van (30 vagyok)


Én a mai napig csinálom. A lúdtalpam nem múlik el, de ha nem csinálom, akkor faj a bokám.

Talpbetetet hordok a mindennapokban.

2022. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van lúdtalpam. Szart se ér....
2022. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom, amiatt e, de anno elsőben azt mondtak, lúd talpam van, 4.ig jártam gyógy tornára . Akkor elhunyt a gyogytestnevelo tanarunk, így megszűnt a torna lehetőség . Tizen évesen konstataltam, hogy nincs . Azóta se tudom, hogy emiatt, vagy eleve nem jól állapítottak meg anno, de nincs .
2022. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszu evekig kinzott vele az anyam, rajtam nem segitett, a ludtalpam maradt.


Szerintem ez erosen egyenfuggo. A fiam meg picike, eppcsak megszuletett, de azert persze ha nala is lesz ilyen problema, en is “kinozni” fogom ezzel, hatha...:D

2022. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy több pozitív történet lesz.:) Az enyém 5 éves múlt, nem tudom ez mennyit számít, azért mondták hogy csináljuk mert elvileg nem lúdtalpas, de valahogy mégis laposabb a boltozat a talpán.

Mondjuk azt nem mondták mennyit csináljuk naponta meg ilyenek csak hogy csináljuk.

2022. dec. 2. 21:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a tornát. De a lányom (6) lúdtalpas. Hogy kell csinálni?
2022. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi ez a torna, de 10 éves korom körül "írták fel", hogy egy nap legalább negyed órát járjak lábujjhegyen, természetesen cipő nélkül, mert nekem is alacsony volt a "boltozatom" és az segít. Nem tudom, hogy ez segített-e, én csinálgattam, már 32 vagyok és a boltozatom még mindig alacsony, de nincs lúdtalpam. :) Kialakult problémát nyilván nem szűntet meg, de segíthet megállítani.
2022. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6


Ez a videó azt mutatja amilyen leírást kaptam kb, hogy mit csináljunk.

https://www.youtube.com/watch?v=GOsLI3lFnzY


L úDTALPTORNA


A következő gyakorlatok elősegítik a láb helyes terhelésének kialakulását a talp


három pontján:


l. Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, a két sarkat egyszerre felemeljük. (

Lábujjhegyre állás )

2. Lábujjhegyre állás felváltva jobb és bal sarokemeléssel.

3. Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, egyszerre mindkét lábbal sarokra

állunk.

4. Sarokra állás váltott lábbal.

5. Álló helyzetben egyszerre mindkét lábon lábujjhegy állásból sarokállásba gördülünk, majd

vissza.

6. Párhuzamos lábfejjel egyszerre a külső talpélekre állunk, a felemelkedett lábujjakat erösen behajlítjuk -


kinyújtjuk.


7. Mindkét lábbal egyszerre lábujjhegyre állunk, a sarkakat széthúzzuk, és széthúzva visszaengedjük

a földre. Széthúzott sarkakkal ismét lábujjhegyre állunk, a sarkakat a levegőben közelítjük,

párhuzamos lábtartással visszaereszkedünk a talajra.

8. Ülő helyzetben párhuzamos lábtartással indulva a jobb láb ujjaival végigsimítjuk a bal lábfejet a külső

bokától az ujjakig, majd ellentétes lábbal. A gyakorlatot álló helyzetben is végezzük el.


JÁRÓGY"AKORL4 TOK.'


9. Magasra felhúzott sarokkal apró lépésekkel lábujjhegyen járunk

10. Mackó járás: a talpak külső szélére nehezedve, erösen behajlított lábujjakkal apró lépésekkel - dülöngélve -

járunk.


JÁTÉKOK.


11. A földön ülve egy labdát a két talpunk közé fogunk, lábbal kissé feldobjuk, megpróbáljuk a talpak közé

zárva elkapni.

12. A földre helyezünk egy zoknit, ülve a lábujjainkkal megfogjuk a zokni két végét, megmarkoljuk, felemeljük és

széthúzogatjuk.

13. Ülve a földről, egyik lábunk ujjaival egy ceruzát "felmarkolunk", felemeljük a levegőbe és megkíséreljük a

másik lábunk ujjaival átvenni, majd fordítva.


14. Állva mindkét lábunk ujjaival egy-egy kis golyót megmarkolunk. A gólyókat fogva néhány lépést a talpunkon

sétálunk.

15. Apróra tépett, földre szórt papírdarabkákat egyenként lábujjal felszedegetünk.


A gyakorlatok egymásra épülnek, ezért a sorrend

betartása, illetve a teljes gyakorlatsor elvégzése


nagyon fontos!

2022. dec. 2. 23:43
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

nem ér az semmit. a szar cipők elcseszik a talpat, a tartást. ha lehet, járasd mezítláb.

az én lúdtalpam is már hetven éve csak gágog.

2022. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk engem azért meglepett, mert tényleg nem spóroltunk a cipőn, a legjobb minőségű gyerekcipőket,csizmákat kapta mindig.Aztán meg kb semmit se ért.
2022. dec. 5. 08:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!