Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért betegesek ennyire a...

Miért betegesek ennyire a gyerekek?

Figyelt kérdés

Oké, közösség stb. De nem tartom normálisnak azt, amit mindenki más annak tart, hogy konkrétan 3 nap után beteg a gyerek. És nem csak az enyém, hanem frankón mindenkié, aki a környezetemben van és (és nem magán intézménybe jár....ez fontos tényező). Anyukám mesélte, hogy én 25 éve betegesnek számitottam azzal, hogy 3 havonta(!) kiestem a bölcsi/oviból. Anno az számított betegesnek ha valaki évente 5 betegségen átesett. Most....nevetséges. Össze tenném a kezem ha évente csak ötször lenne beteg a gyerek. És a harmadik évét kezdte a bölcsibe , bőven ki kellett volna alakulnia az immunrendszernek, neki is és a pajtásainak is. Ameddig magánba járt fél évig , semmit nem kapott el....nem kellett otthonra zsepit se venni!!!!! Pedig szeptembertől januárig járt oda, abszolút szezonban. Hol a hiba? Csak az tud eszembe jutni , hogy a szociális intézmenyekben nem megfelelő a higiénia.

A kovid lezárásokat már nem tudom magamban elfogadni mentségül, mert az a magánosokat is érintené, aki ismerősöm magánba jár NEM BETEGES, max megfázik fél évente. Mi a véleményetek?


2022. dec. 12. 09:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Régen nem küldték haza egy kis köhögéssel és átlátszó takonnyal a gyerekeket, a covid óta egyet köhög, és már hívják a szülőt, hogy beteg a gyerek, vigye haza.
2022. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

"De nem tartom normálisnak azt, amit mindenki más annak tart, hogy konkrétan 3 nap után beteg a gyerek. És nem csak az enyém, hanem frankón mindenkié, aki a környezetemben van és (és nem magán intézménybe jár....ez fontos tényező)."

. Az én lányom 2 éves kora óta jár állami bölcsödébe, és előfodul betegség, de nem háromnaponta. Bennem komoly aggályok merülnek fel, ha egy közösségben ennyire durva a helyzet, ki kellene vizsgálni.


"Anno az számított betegesnek ha valaki évente 5 betegségen átesett."

. Ezt hol olvastad?


"Ameddig magánba járt fél évig , semmit nem kapott el....nem kellett otthonra zsepit se venni!!!!! Pedig szeptembertől januárig járt oda, abszolút szezonban. Hol a hiba?"

. Te járattad oda a gyerekedet, Te tudod, hányan voltak, mennyire vették ki a gyereket betegség esetén...

Mert ugye az elkerülhetetlen, hogy beteg legyen a gyerek. Ellenben az elkerülhető, hogy az éppen gyógyult gyereket egy másik ne fertőzze felül.

2022. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Anyukád megszepiti az emlékeit. Régen is pont ennyire voltak betegesen a gyerekek. Teljesen normalis, fejlődik az immunrendszerük. A különbség annyi, hogy régebben nem küldték haza őket egy megfazassal
2022. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez valóban nem normális. Az én lányom bölcsiben, oviban évenként 2szer 3-4 napot volt beteg. Én sokkal betegesebb voltam anno, emlékszem, általános iskolában 2 havonta 1 hetet hiányoztam.

És igen, az oviban eljátszották azt, főleg szünetek előtt pár nappal, hogy egy tüsszentés miatt már hívtak, hogy beteg a gyerek. Másnap simán vittem, mert semmi baja nem volt.

2022. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Én emlékszem, hogy oviban mindig folyt az orrunk. :D
2022. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig attól még, hogy te nem tartod normálisnak, az.

Az immunrendszerük most tanulja a kórokozókat, bacilusokat, vírusokat... most találkoznak mindennel először. Ez mindig is így volt, nincs itt semmi látnivaló.

Ami új az max. ez az undor, ami a taknyos gyerekeket övezi, meg a betegségtől való állandó félelem, amit a covid okozott. Előtte tök természetes volt, ha egy ovis/kisiskolás gyereknek állandóan folyt az orra meg köhécselt.

2022. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%
Covid generáció. Orrfolyás és minimális köhögés nem betegség. Olyan steril környezetben tartják sokan a gyerekeiket, ami már káros az egészségre, ha soha nem találkozhat a szervezete semmilyen kórokozóval, mikor erősödjön meg az immunrendszere? Ezért betegesek.
2022. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 hollófernyiges ***** válasza:
87%

"bőven ki kellett volna alakulnia az immunrendszernek, neki is és a pajtásainak is."


Az immunrendszer úgy működik, hogy amikor először találkozol egy kórokozóval, akkor megbetegszel és kell egy-két hét, amíg elkezdődik az ellenanyagok kiválasztása és gyártása. Amikor legközelebb is jön ugyanaz a vírus, már készen áll a védelem. Ezert náthásak állandóan a kisgyerekek, mert ők még csak most találkoznak először a betegségekkel és fel kell építeniük az ellenanyagkészletüket.

2022. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az idő megszépíti a dolgokat, másrészt lehet hogy te pont kevésbé voltál beteges, de ettől még ahogy te is írod a többség tünetekkel esik át ezeken. És igen, nem megfelelő a higiénia a gyerekek között mert turkálják az orrukat, nyálas kézzel megfogják a játékokat egymás után stb. Ez független a magán vagy állami intézménytől maximum ha kisebb a létszám kisebb a veszély, talán gyakrabban is tudnak takarítani.
2022. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
20%

#7: ha nem találkoznak semmilyen kórokozóva, akkor az orrfolyást és a köhögést mi okozza?

Magadnak mondasz ellent.

2022. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!