Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Éjszakára adjak köhögéscsillap...

Éjszakára adjak köhögéscsillapítót?

Figyelt kérdés

Hurutosan köhög.

19 hónapos.

Luuf balzsammal is kenem,orrot szívok,de nem sok jön ki sajnos.Orrsprayt is használok.Reventil és nasivin kids felváltva.

Izlandi zuzmót adtak.

Be merjem adni neki?Nem teszek rosszat?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2023. jan. 2. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakára én akkor szoktam köhögéscsillapítót adni, amikor érezhetően zavarja az alvását. Egyébként ha őt nem zavarja és idővel el tud aludni úgy is, akkor nem lépek közbe, a köhögés alapvetően fontos része a gyógyulási folyamatnak (mondta ezt nekem a gyerekorvos, hát most hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom, de én erre gondolok, amikor napközben köhécsel).


Egyébként én is izlandi zuzmót, vagy annak hiányában lándzsás utifű szirupot használok. Felnőttként is használ, de a gyereknek is nagyon jól bevált, 1-1 korty elég neki. Szerintem azzal nem teszel rosszat, ha könnyítesz a nehézségein, a pihentető alvás az egyik legfontosabb eleme a gyógyulásnak.

2023. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Izlandi zuzmó torokfajasra, rekedtségre van. Adhatsz neki, de a hurutos kohogesen nem segít. Az orrspay-t én nem adnám neki sokáig, tönkreteszi a nyálkahártyát.
2023. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2! Van izlandi zuzmós készítmény kimondottan éjszakára, köhögés csillapításra.
2023. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 rengeteg készítmény van, csak éppen nem hat semmit, pont a hurutos köhögésre pláne, váladék, ami irritálja a torkot, meg kell tőle szabadulni, erre nincs semmilyen készítmény.
2023. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem kapott már mikor napok óta nem tudtak aludni. Hidd el jobb volt nekik...
2023. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Izlandi zuzmó száraz köhögésre való. Hurutos köhögésre orvos javasol vmit, de éjszakára nem nem szokták ajánlani, mert akkor meg azért nem tud aludni, mert mert jön fel a váladék.
2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam adni, az ilyen növényik semmit sem érnek, de még a receptre felírt Sinecod köhögéscsillapító sem ért semmit, úgyhogy azóta nagyon maximum akkor adok ha nem tud aludni vagy hányásig köhög, akkor is igazából csak magamat nyugtatom vele mert a gondot nem oldja meg. Szóval majdnem mindegy, hogy adsz-e vagy nem :D
2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!