Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermekneurológus miatt...

Gyermekneurológus miatt szakszolgálat vagy magán gyógypedagógus kell?

Figyelt kérdés

Voltunk 2 évesemmel neurológián. Kevert specifikus spektrum zavar, de felhívta a figyelmemet, hogy akár autizmus is lehet, mert sok rigolyája van úgymond.

A kérdesem az lenne, hogy a kontrollra csak szakszolgálati vélemény jó, vagy magán úton is vihetem gyógypedagógushoz felméretni és terápiára? Fél év múlva kontrollra kell menni a neurológushoz, mihamarabb fejleszteném a gyerekem, de azt mondják a szakszolgálaton rengetegen vannak ...


2023. jan. 12. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Hát, ha tudod, mindenképp válaszd a magánellátást. A szakszolgálaton nem fog annyi idő jutni rá, amennyire szüksége lenne.
2023. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Fejlesztésre ha van rá lehetőséged, vidd magánba. Mellette az állami ellátórendszer kontroll időpontjait ne hagyd ki.
2023. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Uhhh.

Az én kisfiam is 2 éves, auti.

Szerintem jelentkezzetek be a pedagógiai szakszolgálatra egy komplex gyógypedagógiai- pszichológiai kivizsgàlásra. Ők fogják tudni szakmailag megítélni, hogy mi a probléma és milyen fejlesztésre van szükség. Ráadàsul az ingyenes fejlesztés lesz.

Persze elviheted magán gyógypedagógushoz is, de az brutálisan sokba fog kerülni. Ha pedig kivizsgáltatnád és ne adj Isten auti, akkor legalább speciális fejlesztést kapnátok minél hamarabb, ami ingyenes és persze jár sok féle támogatás rá (emelt családi, gyod,pelenka, rokkant parkolói kártya,utazási kedvezmény, stb) ami nem elhanyagolható a mai gazdasági helyzetben. Ráadàsul óvodakezdés szempontjàból is fontos lenne, hogy pont kerüljön a dolog végère 3 éves korig. Nem is értem a neurológust, hogy miért nem küldött tovább, ha felmerült az autizmus gyanú.

2023. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Legjobb esetben is hónapok, mire bejut a kérdező állami kivizsgálásra, addig pedig megy az értékes idő. Ha van rá lehetőség, akkor két végén kell égetni a gyertyát és használni a magánellátás lehetőségeit is. (#2 vagyok)
2023. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!