Ez lehet krupp?

Figyelt kérdés

A 2 éves kislányom orra elkezdett folyni, majd lázas volt 1 napig. Ennek már 1 hete. 3 napja elkezdett picit köhögni, hol hurutusan, hol szárazan (nem ugatva). Ma pl párat köhintett csak, de a hangja érdes, rekedtes volt sokszor. Olyan, mintha folyna le a torkán az orrából a sűrű váladék és elakadna a hangszálain, ezért rekedtes, hurutos a hangja. Nem egész nap volt ilyen, de azért jó párszor előfordult. Egyébként, ha megköszörültettem vele a torkát utána újra jó lett a hangja. Inhalálunk is Salvus vízzel 1 hete meg mézet eszik. A ma esti inhalálásnál "kiköhögte a hangszálairól" a hurutot és onnantól kezdve alvásig szép volt a hangja.


A múltkori nátha után is volt ilyen neki, csak kicsit kevesebbszer meg akkor 1x sem volt hurutos köhögés. Akkor szépen elmúlt.


Szerintetek ebből lehet krupp vagy az teljesen más rekedtséggel járna? (Nyilván, ha elkezd jobban vagy csúnyábban köhögni, rekedni, esetleg nem javul az állapota elviszem orvoshoz.)



2023. jan. 23. 23:40
 1/7 anonim válasza:
100%

"Egyébként, ha megköszörültettem vele a torkát utána újra jó lett a hangja."


Ebből kiindulva nem gondolnám, hogy krupp.

2023. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem az
2023. jan. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem az!a krupp olyan mintha tényleg ugatna elég durva
2023. jan. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem


A krupp az összetéveszthetetlen.

Csak száraz, nem hurutos. Nagyon ugató.


Sokszor már levegővétel is spípol.


Baromi ijesztő.


Amikor nagyobb roham van, az inhalàtort sem volt idő bekapcsolni, csak felkaptam a gyereket takarókkal és futottam vele a szabadba.

2023. jan. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fiam kruppos. Általában azzal indul a betegségük, utána jön az orrfolyás meg a sima köhögés.

Nem tudom milyen szintjei vannak, az enyémeim konkrétan nem tudnak levegőt venni közben.

Az asztmások kifelé nem tudják fújni a levegőt, a krupposok befelé nem. Szinte látszik, hogy szűk a légcső, nagyon próbálják venni a levegőt de nehezen megy és közben sípolnak, ugatva köhögnek, a mellkasuk is teljesen másképp mozog az erőltetés miatt.

Ami érdekes még, hogy a beszédük tiszta hangú, de a köhögés mintha egy kutya rekedtsége lenne, mintha más emberből jönne a hang.


Szinte biztos hogy nálatok ez nem krupp. Nálunk ha előjön a roham, akkor minden esetben aznap, az első napon indulnak délután a tünetek és éjjel tuti befulladnak. Utána már nincs roham csak az orrfolyás és sima köhögés.

2023. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért gondolsz kruppra. Az egyáltalán nem ilyen. Amit te írsz egy normál megfázás, vagy vírusos betegség átlagos tünete.
2023. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából az ijesztett meg, hogy itt írta valaki egyszer, hogy rekedt, hurutus babánál kruppot állapított meg a doki.
2023. jan. 24. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!