Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jegeljük/borogassuk az oltás...

Jegeljük/borogassuk az oltás helyét vagy ne?

Figyelt kérdés

A gyermekorvosunk szerint az oltás bepirosodott helyének a borogatása/ hűtése sokkal fontosabb, mint a láz csillapítása (38-39 fok). Hogy így lehet megelőzni, hogy “tályog” alakuljon ki.

Közben egy jól ismert gyermekorvos videóban azt mondja, hogy ne borogassuk, de csak futólag, szóval nem fejti ki, miért ne.

Ha borogassuk, hogy lehet megoldani ezt?

Hidegvizes rongyot cserélgettem rajta, de kétpercenként átmelegszik, mélyhűtött jégzselé is felmelegszik idővel, de ha jól értem az orvosunkat, szerinte folyamatosan, akár napokig kéne hűteni.



2023. febr. 3. 20:04
A kérdező szavazást indított:
Igen!
Ne!
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy jegelnem napokig, egyiknél se csináltam, de nem is mondta.
2023. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Sosem borogattam...
2023. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aznap borogattam csak, nem lett soha semmi baj. Csak a vizes rongyot cserélgettem mindig amikor pelenkáztam, semmi jégzselé.
2023. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan
2023. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt az alkalmankénti jegelés és folyamatos nurofenezés ellenére is brutál bedagadt a comb és bevörösödött egy 7 centis foltban. Az első adag Bexsero után nem volt semmi, csak 1 centis bőrpír, másnapra elmúlt. Most másfél napja láz, ami gyógyszerrel is csak 38-ig megy le, meg ez a feldagadt comb, égő, vörös folttal. Most kapja majd az 5. adag lázcsillapítót.
2023. febr. 3. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Combba adják az oltást? Ilyet se hallottam még...errefelé vállba megy minden.

Borogasd tovább, nem tehetsz mást.

2023. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Bexseronál profilaxisként kell paracetamolt adni.

Az ibuprofen (nurofen) meg pont ellenjavalt.

Előre kellett volna tájékozódni.

[link]

2023. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na, pont az említett sztárdoktor álláspontja, hogy nem kell egyidejűleg/ megelőzésképp lázcsillapítót adni, szerinte ezt csak azért írják a betegtájékoztatóba, hogy a szülők ne keltsenek pánikot. A mi orvosunk meg kifejezetten kérte, hogy hazaértünkkor adjunk be ibuprofent és ismételjük meg este. Amikor másnap felhívtam, hogy amúgy már a harmadikat adom be és nem is csillapítja a lázat számottevően, adhatok-e mást, azt mondta, hogy a gyulladás miatt kell nurofen elsősorban, nem a láz miatt. A paracetamol valóban nem gyulladáscsökkentő.

A linken én nem látom állításod alátámasztását, de ha minden szakmabeli ennyire mást mond, akkor nem tudom, mit vársz, milyen alapon bíráljam felül az orvosokat…

6: Igen, nekem még a munkahelyen kötelező kullancsoltást is mindig combba adta be a doki, mondván, hogy vastagabb=biztonságosabb. Egyszer adták felkarba, oltási baleset lett 2 hónapos szövődménnyel. Úgyhogy én kifejezetten örülök, hogy a gyerekorvosunk is ezt követi.

2023. febr. 4. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

"linken én nem látom állításod alátámasztását"


Ne lásd, olvasd!

Nem tér el a szakma. Beírod a pubmeden, hogy bexsero paracetamol és gigantikus alátámasztást találsz.

Milyen gyulladásra kell ibuprofen? Oltás nem okoz gyulladást.

2023. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig 3 orvos szerint okozott akut gyulladást a beadás helyén, ezért vörös, és dagadt másfélszeresére a combja.
2023. febr. 4. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!