Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tart ez a beteges ovis...

Meddig tart ez a beteges ovis időszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Picit hosszú lesz.

Kislányom 3 éves elmúlt, és nagyoon nehezen viselem az ovis betegségeket, amit elkap. Gyengének érzem magam lelkileg, elötte persze nem mutatom, de tegnap a zuhany alatt csak sírtam, csak sírtam.

Mindent elkap, most rekordott döntött hisz 3 hétig járt...adom az Immunotrofinát dec.vége óta(szerintem hatásos) Decemberben 1 hetet járt oviba, novemberben 2 hetet,októberben 1 hetet, szeptembert végig járta.

Tudom, hogy ezzel erősödik az immunrendszere, a mostani taknyos, köhögős betegséget is egész jól viseli. De azért rettegek, mert kistesó nem könnyű eset...9 hónapos, decemberben nagyon beteg volt, orrlesziváshoz 2 ember kellett...alig tudtam inhalálni is, mert orditott, torka szakadtából.

Majdnem bekerültünk a kórházba, mert nem akart enni,egy hajszálon múlt, de hálIstennek hamar túl lett rajta, de akkor is, már ha a nagy szortyog, a gyomrom görcsbe rándul, alig tudok enni az idegtől, hogy mi lesz? Nagyon a szivemre veszem a dolgokat (pedig nem voltam ilyen para mami, míg egy gyermek volt)

Más is igy van ezzel? Akinél 3 gyermek van, vagy még több hogy viselitek? Minden tiszteletem a tiétek!

Meddig tart ez a beteges időszak? Mikor lesz jobb?

Az első év ilyen nehéz csak? Vagy a középső csoport is?

Adom a C, D vitamint, és dec.vége óta az Immunotrofinát.

Ha a kicsi is megy majd oviba, az immunrendszere addigra megerősödik? Igy, hogy mindent elkap a nagytól?


Kérlek benneteket adjatok tanácsot, hogy álljak "lazábban" a dolgokhoz?

❤️❤️❤️Köszönöm❤️❤️❤️



#Ovis betegség
2023. febr. 10. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy ezen miért kell zokogni, bocs. Lányom folyton taknyos, nincs nagy baja, de így általában nem lehet oviba vinni, emiatt nem is dolgozom. Egyik barátnőm gyereke minden betegséget elkap, 2 napokat jár oviba, van ilyen, ő se bőg emiatt.
2023. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Ja és az enyém mar nagycsoportos.
2023. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Majd megszokod, mert más nem fogsz tudni tenni. A nagyobbik is ,,megedződik", bár nálunk az orvos is azt mondja, most nagyon durvák a vírusok sokkal erősebbek és masszívabbak, több szövődményt is okoznak, mint még akár 3-4 évvel ezelőtt.

Nálunk a lányom pld olyan(nem tudom milyen) takonyvírust hozott haza, hogy mindenki kidőlt a családba:D Felváltva haldoklunk de komolyan:)

2023. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem zokogok, rettegek!

A városunkban most halt meg egy 6 hónapos kisfiú...valószinű ezért jött rám ez a félelem.

Ott is a tesó vitte haza az ovis betegséget.

2023. febr. 10. 15:16
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

A lányom betegen született, többek között immunhiánnyal. 5 éves koráig 13x feküdtem vele kórházban, több városban is.


Most járja másodszor a nagycsoportot. Még mindig 1 hét ovi, 1 hét itthon.


Mégse sírok meg rettegek. Majd megerősödik. Nnnaaaaaaagyon lassan, de egyszer meg fog.


Te se sírj egy-két (sok) betegség miatt. Ezeken minden gyereknek át KELL esnie. Az élet velejárója.

2023. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyén függő. A nagy nem volt sokat beteg, de a covid lezárás után katasztrófa volt. Akkor voltak picik az ikrek. Hát marha rossz volt mikor felváltva krahogtak szörcsögtek a gyerekek éjjel.

Most kezdték az ikrek az ovit. Többet betegek mint a nagyom volt. Pedig aztán nekik tényleg hazahordott mindent a nagy.

Remélem h lesz majd jobb is.


Én nem vok egy rettegő típus. Volt itt már minden (véres széklet, hányás a köhögéstől, hűtőfürdő) Volt h estére már én is picsogtam. A fáradtság a tehetetlenség miatt kiborul az ember. Nincs ezzel semmi baj.

2023. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 évig tartott
2023. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kiscsoportos, nekem is van mellette egy kicsi.


Ez ezzel jár. Itthon fogom, ápolom, ennyi. Nem sírok. Attól jobb nem lesz.


Most az első, hogy én is elkaptam.


Ma pl az oviban a kb 50 gyerekből 12 volt összesen, a többi beteg.

Ez megy lassan 1 hónapja.

2023. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges gyerek, ha időben elviszik orvoshoz, akkor azért nagyon ritkán hal bele gyerekbetegségekbe.


Ennie nem kell, arra figyelj, hogy igyon elég folyadékot. Ha a nagy beteg, akkor fertőtleníts gyakran, és amennyire lehet kerüljétek a két gyerek között a kontaktot, így a kicsi kisebb dózist kap belőle. Az is segít, ha még szoptatsz.

2023. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Ezen sírni bazeg, megáll az eszem, már itt elröhögtem magam, úgyhogy nem is olvastam tovább. Jövőre jobb lesz.
2023. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!