Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen vírus van most, ami...

Milyen vírus van most, ami ilyen tüneteket okozhat?

Figyelt kérdés

- láz, ami 2 napig tartott, aztán 2 nap nem, majd azóta megint 2. napja lázas (esténként megy fel neki, doki tegnap látta)

- száraz köhögés

- orrfolyás, orrdugulás

- fejfájás

- hasfájás (többször mondta, kakilni nem tud, de ma pl 2-3szor is becsurgott neki)

- aluszékonyság (tegnap délelőtt 10 kor már aludt, ma is elaludt délután, este is egy szempillantás alatt elalszik az elmúlt pár napban)


Egy hete tart a dolog, a gyerekorvos annyit mondott tegnap, hogy valami vírus lehet, mert piros a torka. Tüdejét tisztának látja.


Mi lehet? Influenza? Covid?

Férjem is beteg, ő csak köhög, bár elég csúnyán meg orra folyik. Nekem semmi tünetem, én beoltattam magam.


2023. febr. 14. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Igazából nem teljesen mindegy?! Ha nevet adsz neki, jobb lesz?
2023. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesztelj covidra, nem kel feldugni elég ha kifujja az orrát abba tunkold és legalább azt tudod ha nem azt. Akár a férjednek is megcsinálhatod ha neki + nagy esélyel a gyerek is az
2023. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ugyan ez! Csak mellé fáj mindenünk, a legkisebbnek a feje is fáj. Szerintem influenza.


A legnagyobbat holnap viszi férjem tüdő röntgenre.

2023. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Olyan szempontból nem mindegy, hogy kell-e valami olyan dologra fokozottan figyelni, ami az adott betegségre jellemző

Kicsit megijeszt ez a helyzet, mert az 'ovis' vírusokat 3-4 nap alatt át szokta veszelni a fiam.

Gondoltam ha mások is megosztjak a tapasztalataikat akkor tudok kovetkeztetest levonni..

2023. febr. 14. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Nos vírusra eleve nem szedünk antibiotikumot, csak ha van felülfertőződés. Addig meg tünetlezelés van.

Ebből a szempontból tök mindegy milyen vírus.

Mi 2x toljuk ezt.

2023. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

2!


A tesztre rá van írva,hogy kimutatja az influenzát is!!


Innentől kezdve felesleges tesztelni.


Mi nemrég (1 hónapja) voltunk betegek családostul. Mondta az orvos,hogy lehet,hogy covid, de nem kell tesztelni. Ugyanis 3 vírus terjed most. Covid,influenza és rsv. Háromból kettőre pozitív a teszt.

2023. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szuper..
2023. febr. 14. 21:58
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
#6! Milyen teszt? Nem egy covid teszt van forgalomban! Igen, van olyan IS, ami kimutatja az influenzát is.
2023. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi hasonló tünetekkel épp tegnap teszteltünk(nálunk mindenki beteg) egyikünk se covidos.
2023. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőtt vagyok, nekem ugyanez van, ennyit mondott a doki nekem is, hogy "valami vírus", és hogy 7-10 nap alatt gyógyulnak ezek a vírusok, amik most épp terjednek.

Egyébként éppen ma mentem vissza, hogy írjon már fel valamit, mert 2,5 hét alatt nem múlt el...

2023. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!