Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ventolintol felszakad a...

A ventolintol felszakad a valadek vagy az önmagában nem elég ?

Figyelt kérdés
Fiam pl most is náthás 3 éves múlt , asztmás így mindennap kapja 2x a flixotidet , és ha elkezd kohogni akkor a ventolin is előkerül , most másodjára kellett használnom neki ( múltkor kapott ambiroxolt is melle azt a gyerekorvos írta ki neki ) de a tudogyogyaszunk szerint a ventolinnak van kopteto hatása is és az önmagában elég nem kell melle kopteto . De úgy vettem észre hogy nen nagyon szakad a valadek neki , ma kezdtem el 3x 1fujast kapott így nyilván még nem várom a csodát csak Kivncsi vagyok és tanácsot szívesen fogadnék tapasztaltaktol már hogy adjak neki melle nyakoldot vagy nem?! 2x-3x sooldattal inhalalom is napközben

2023. febr. 25. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi Stodalt adtunk mellè...
2023. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is asztmás. 3,5 éves. Minden nap szed rá gyógyszert.Én úgy tudom asztmásnak tilos köptetőt adni. Mi is ventolinozunk ha nagyon köhögősen befulladosan beteg. Ha nagyon rosszul van, akkor lehet ugye emelni a ventolin adagot. Én alapból kettőt fújok neki. Napi 3x. Illetve ha rohama van akkor 20 percenként 2 fújás. Beroduál cseppes sóoldatos inhalálást napi 3x. Az nagyon nagyon jó! Mármint a Beroduál. Sokat segít. Ha meg extrán beteg..ami sajnos ovi óta eléggé sűrűn előfordul..és eddig mindig csodát tett vele és megúsztuk a kórházat, az a gyógyszertári szteroidos kúp. Az én lányomnak sajnos tényleg sokszor van hörghurutja..és mindig ezekkel kezeli a doki. Egyszer a kisfiamnak vettem egy köptetőt mert meg volt fázva és köhögött. Akkor kérdezte a patikus hogy de ő ugye nem asztmás? Asztmásoknak tilos adni. És úgy emlékszem a gyerek orvos is ezt mondta hogy nem lehet. De azért inkább kérdezz rá az orvosotoknál. Jobbulást a kisfiadnak!
2023. febr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha náthás a kislanyod és jön ugye az orrfolyassal a kohoges csak ventolint kap és csak 3x? A ventolin is segít feloldani a valadekot ?
2023. febr. 26. 00:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Én asztmás vagyok, de felnőtt és szoktam köptetőt használni. Gyerekként is kaptam sokszor, azután is, hogy már kiderült az asztma. Szerintem egyéntől, súlyosságtól is függ. Súlyosabb rohamom 2x volt életemben, szteroidot csak felnőttként kellett szednem.
2023. febr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima nátha nála ritkán van.. De akkor sok mézes tea,C vitamin. Orr spray. Köhögésre ventolin. Most is 3 hónapja ki van véve az ovibol , mert ha elkap egy felső légútit, vagy szimplán megfázik, nála brutál súlyos dologgá alakul át rögtön. Ahogy az utolsó írja ő használt köptetőt. Kérdezz rá az orvosnál
2023. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!