Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy seb akkor gyógyul ha...

Egy seb akkor gyógyul ha mindig le van tapasztva vagy azert kell nélküle is lennie?

Figyelt kérdés
Fiam a napokban beutotte a fülét elég csúnyán, betadin oldattal kezeltem neki es sebtapaszt ragasztottam ra neki, ez igy ment a 3 napig,a seb helye az szépen gyógyul tegnap még semmi egyéb nem volt vele viszont ma reggel ahogy at akartam cserélni a tapaszt észre vettem hogy a seb alatt es felette is pöttyök jöttek ki mint kb egy pattanás, be vittem dokihoz megmutattam mondta hogy kicsit elfertodott irt ra neki kenőcsöt de annyira kellett sietni a rendelési idő miatt hogy ezeket elfelejtettem meg kérdezni, mupicrion kenőcsöt írt ki rá, na haza jöttünk be is kentem elsőnek betadin oldattal neki aztan a kenőcs, de olyan tapaszt adtak a patikában ami elég nagy (elvileg a seben lehetne hagyni 2-3 napig is) mert valami fertotlenitovel van atitatva vagy hasonló, de olyan ez a tapasz hogy teljesen ra szívta magát a gyerek fülére azaz semmi levegő nem éri, nem tudom ez jo e a gyógyulasnak
2023. máj. 2. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Levegőn gyorsabban gyógyul.
2023. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fertőzés szempontjából is?
2023. máj. 2. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Jó, ez reklám, de az új tendencia szerint a tapaszos sebgyógyulás az előnyösebb: [link]
2023. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Tévhit, hogy levegőn gyorsabban gyógyul. Kifejezetten nedvesen kell tartani a sebet, és szépen beforr. Plusz azért is kell a tapasz, hogy ne menjen bele semmi, ami további fertőzést okozhat.
2023. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha varas mar nem kell bekötni:)
2023. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A seb maga az szép igen, tegnap mar örültem is neki hogy szépen gyógyul, de mára kijottek azok a pöttyök remélem ez a kenőcs jo lesz rá es gyorsan el is múlik neki.

Ettől lehet vermergezes egyébként? Sajnálom de ezekhez a dolgokhoz nagyon nem értek :D

2023. máj. 2. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha már nem “levedzik”, akkor jobb, ha nincs állandóan bekötve, csak arra kel figyelni, hogy ne legyen ledörzsölve, feláztatva a seb. Ha még levet ereszt, akkor kötve kell tartani. Gyerekorvos nővérem ezt mondta.

Én a helyedben most rajta hagynám akkor 2-3 napig ezt (ha tényleg rajta lehet hagyni a tájékoztató szerint), aztán szedd le, és meglátod milyen a seb alatta.

2023. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképp ugy lesz nagyon köszönöm nektek 🥰 hálás vagyok! Viszont ezzel a kenőcsöt mindenképp kennem kellene addig csak muszáj lesz 2x lecserelnem a kötést rajta, de ha 1-2nap alatt nem javulna inkább vissza viszem a háziorvoshoz( o mondta menjünk vissza ha tobb pötty jonne ki)
2023. máj. 2. 21:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy viszonylag új eredmény, miszerint folyamatosan bekötve (vagyis nedvesen) tartva szebben gyógyul. Az az oka, hogy a var túl kemény és nem tudnak tőle a sebszélek megfelelően összehúzódni. Simán lehetnek olyan orvosok, akik még nem néztek utána ennek a dolognak, vagy ragaszkodnak a megszokott módszerekhez.
2023. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6: Nem. Kezelt sebtől nem lesz "vérmérgezés" (szepszis).
2023. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!