Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális? 2 éves...

Meddig normális? 2 éves gyerekem szájában afták vannak. Lázas is bolt, orvos látta. Anaftinnal kezelem. Csütörtök óta nagyjából semmit nem eszik. A tápszert elfogadja, vizet iszik. Félek, hogy a nem evésnek kórház lesz a vége.

Figyelt kérdés
Természetesen holnap hívom az orvost
2023. máj. 7. 14:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem, hogy mi volt a lefolyása, hogy kezeltétek és mennyi idő alatt gyógyult?
2023. máj. 8. 14:03
 12/21 anonim ***** válasza:
1 hét volt kb. a lefolyása. 3 napig láz, utána kijöttek a pöttyök. Nem kellett semmit csinálni vele, magától elmúlt. Viszont erősen fertőz, elsősorban gyerekeket, de akár felnőtt is elkaphatja, és aki elkapta már egyszer, az nem lesz védett automatikusan, hanem bármikor újra el lehet kapni. Fontos, hogy a pöttyök eltűnéséig ne menjen közösségbe. Fájdalmas, de viszonylag ártalmatlan vírus.
2023. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!!
2023. máj. 8. 14:15
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha valóban szem-száj-láb betegség az kegyetlen fájdalommal jár, valóban adjál neki fájdalomcsillapítót. De most már biztosan a napokban jobb lesz. És örülj hogy legalább tápszert elfogad, sokan kórházba kerülnek miatta, mert semmit nem fogad el.
2023. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen ettől tartok én is nagyon. Nagy mennyiséget abból sem eszik… de majdnem egy liter folyadék meg van egy nap
2023. máj. 8. 14:26
 16/21 anonim ***** válasza:
Észre fogod venni ha kiszárad, de ha esetleg kórházba kerül, attól nem kell félni, ott csak segitenek nektek. Ott jo kezekben lesztek, de szerintem erre nem fog sor kerülni.
2023. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Hát most ez az 5. napunk benne. Remélem rosszabb már nem lesz. A nyála is ömlik szegénynek folyamatosan.
2023. máj. 8. 14:36
 18/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gyerkőcöm jobban lett!!!! Köszönöm a sok segítséget! Viszont sanszos, hogy elkaptam tőle. Az ő orvosa herpesz vírust mondott, hogy az lehet. Nekem tüszős lett a mandulám, amire antibiotikumot kaptam. Rá 1-2 napra rettenetesen elkezdett fájni mindenhol is az ínyem. Semmi nem látszik rajta, de enni is fáj. Jól gondolom, hogy tőle kaptam el és hasonló lefolyásra számíthatok csak hólyagok nélkül?
2023. máj. 14. 20:17
 19/21 anonim ***** válasza:
Igen, elég sanszos, és mivel vírus, így erre konkrétan az antibiotikum nem is hat sajnos. Nyugodtan vegyél be fájdalomcsillapítót kb. 1 órával evés előtt (ibuprofenbol 2400mg/nap a maximum adag). Ahólyagok lehet, hogy a betegség indulásától számított 3-5 nap múpva jönnek csak ki, ha kijönnek. Mellőzd a cukros ételeket és a tejtermékeket. Igyál sok folyadékot. Jobbulást!
2023. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerdán kezdett fájni a mandulám szóval ha onnan számolom az 5. napon tartok. De hogy hólyag nélkül is ennyire fájjon…. Mikor orvosnál voltam csak a mandulámmal volt baj. Hallgatva rá elkezdtem a kúrát így kénytelen vagyok befejezni. Mindenesetre hősök és roppant erősek ezek a Gyerekek
2023. máj. 14. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!