Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fülgyulladással meddig kell...

Fülgyulladással meddig kell otthon lenni?

Figyelt kérdés

Csütörtök este begyulladt a lányom füle, pénteken este elmentünk orvoshoz. Bal oldalon középfülgyulladás. Kapott antibiotikumot, Nurofent, Nasivint kell neki mellé.

Már ránézésre is jobban van, láza sem ment mar ma fel. Jövő péntek este kell kontrollra menni.

Azt elfelejtettem megkerdezni mikor mehet óvodába. A kontrollig nem mehet valószínűleg? Keddig itthon vagyok, de ha jobban lesz szerdára már mehetne? Vagy biztos nem?


2023. máj. 27. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
A mi orvosunk engedi ha jól van már, és a bölcsibe is csak ebben az esetben vehetj<k be antibiotikum szedése mellett.
2023. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazolást kaptatok? Anélkül úgysem viheted. Gondolom azért kért kontrollt, hogy eldöntse, meggyógyult-e már és mehet-e közösségbe.
2023. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az antibiotikum tart nem lenne jó ötlet vinni.
2023. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk, azt mondták kerjek majd a házi gyerekovostól, de az ránezes nelkul adja ameddig én kérem..rá se néz
2023. máj. 28. 07:50
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtad kapott antibiotikumot. Most akkor mikor nem mondasz igazat?
2023. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazolást nem kaptunk!!!
2023. máj. 29. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen betegségeknél az a tapasztalatom, hogy jobb otthon tartani amíg teljesen meg nem gyógyul. Sajnos még akkor is visszaeshet mert a fül nehezen/lassan lesz teljesen gyógyult. És az oviban se az orrfújás se semmi nem olyan mint otthon. Tudom rossz ezt hallani, nekem is hozzá kellett szokni, de a gyakorlat azt igazolta nálunk, hogy mindenki akkor jár a legjobban ha teljesen egészségesen visszem újra a gyereket. Nálunk a fülgyulladás az kb 2 hét gyógyulás (akkor is csak 80%-os). Antibiotikum alatt nem is lehet vinni közösségbe. Ha kontrollt írt, akkor addig otthon kell elvileg maradnia (és ott megmondja). Nálunk még olyankor is van, hogy visszatartja. Tudom nagyon rossz, de ez sajnos ilyen. Nekem a dada be van izzítva minden ilyen esetre. Szerencsére kijön a már gyógyuló félben lévő gyerekhez.
2023. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itthon maradt a hétre.
2023. jún. 3. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!