Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Éjszakai köhögésre hány csepp...

Éjszakai köhögésre hány csepp cetirizint adtok az 5 éves gyermeknek? (hurutosan köhög)

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban 2x5 csepp szerepel. De én napközben adom az ambroxolt is neki. Azzal együtt is lehet? Jövő héten megyünk fül orr gégészetre, mert már 1 hónapja köhög és beteg a gyermekem.
2023. jún. 11. 06:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A cetirizin antihisztamin! Nem gyógyítja a köhögést.
2023. jún. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy antihisztamin. Lordestin is az és azt kapta a gyermekem a köhögésre.
2023. jún. 11. 07:40
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

3 gyermekem van. Rengeteg köhögéscsillapítót próbáltam..


Egyedül ami ér is valamit a Neo tuss Pro natural. Száraz és hurutos köhögésre.

2023. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Akkor meg miért kérdezed?

Az antihisztamin semmilyen hatással nincs az ambroxolra, se fordítva. De a köhögésre sincs hatása. Nátha esetén az orrnyálkahártya lelohasztására szeretik kiegészítőként adni, de baromsag, mert ha nem allergiás eredetű a nyálkahártya duzzanata, akkor nem is hat rá.

2023. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

A neo tuss Pro nekünk is tényleg sokat segített. Az hurutos és száraz köhögésre is jó.(Millió és 1 köhögéscsillapiton vagyunk túl így a lassan 9 év alatt.) Én most a lányommal vagyok hasonló helyzetben. Május elején taknyosak lettek a gyerekek. Kisfiam teljesen jól van ( 5 éves) lányom pedig azóta köhécsel. Direkt nem úgy írtam,hogy köhög. Csak reggel ébredés után ( már nem hurutos hanem száraz köhécselés) és nagyon keveset nappal. Nem náthás. Suliba is vígan jár.

De azért csak nem hagy nyugodni ez a köhécselés újból doki ,aki cetirizint írt fel neki ,napi 2x10 cseppet + orrspray( vénykoteles ) az orrmandulája van kicsit bedurranva. Ezt 10 napig kell adnom ,plusz az orrspray napi 2x1-1puff. De ő 8,5 éves.

A cetirizin nagyon sokat segített karácsonykor mikor hasonlóan mindenki beteg volt és köhögött, akkor nekünk a dr napi 1x este 5csepp cetirizint ajánlott mind 2 gyereknek. 5 és 8,5 évesek mint írtam.

Egyébként az antiglhisztamin brutal jó tud lenni náthás tünetek enyhítésére. Fenistill cseppet szoktak még írni,( dr.nő azt mondta nyárra nem ir ,mert égeti a bőrt, ezért jött a cetirizin nyárra, jól fog jönni a sok csípés miatt.

2023. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A salvus vizes párosítás is nagyon jó, és az ezzel való inhalálás is. Köhögés ellen.Nálunk még a mézes meleg tej is segített este.
2023. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. jún. 11. 08:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy hónapja megy a Salvus vizes inhalálás. Reggel este.
2023. jún. 11. 08:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet 3 óránként is ha idő engedi. 5ml.


Ha nem akkor is minimum 3x nappal,míg 5 ml le nem megy. Ez nálunk általában 10 perc.

( Nyugi nem saját, mind mind orvos utasítasára ment/megy)

2023. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot
2023. jún. 11. 08:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!