Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki mit használ ilyen esetekben?

Ki mit használ ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi!😊Három gyerek anyukája vagyok, szóval azért van már egy kis tapasztalatom 😅 na de hátha tud valaki valami okosat mondani, mert 3 éves lánykám már hónapok óta isoprinosine-on él, 1 hete fejezte be az utolsó kúrát, most megint kezd "belemenni" a betegségbe.

Tudni kell róla, hogy nagyon beteges, ha 2 utcával lejebb tüsszentenek ő tuti beteg lesz....sajnos😔 Most még csak annyi a tünete, hogy orrból beszél, és pici víztiszta orrfolyása van (ami nem meglepő mert a kisebbik tesójának vírusos torokgyuszija volt).Kérdésem a következő ilyenkor (orrból beszélés, pici taknyosság) ki mit ad a gyerekének, hogy ne legyen rosszabbul?C,d vitamin folyamatosan megy, inhalálás salvus vízzel ok, orrszívás + orrspray és ilyenkor nyúlok az isoprinosine-hoz, de ha valakinek van valami más ami bevált nagyon szívesen meghallgatom.Holnap megyünk az orrvoshoz de igazából tudom mit fog mondani (mimt amit mindig) 3 napig 3x cataflam csepp, vitaminok, isoprinosine 2x, inhalálás...igen ám de nála ez nem szokott hatni és mindig rosszabbul lesz, a végén antibiotikum kell 10-ből 9 esetben.


Köszönöm ha elolvasod és segítesz.


2023. jún. 20. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosváltás. Ennyire beteges a gyerek és még nem küldte el kivizsgáltatni?


Mikor nálunk ez volt első megmozdulása egy általános labor volt, ahol kiderült rettenetesen vérszegény a gyerek. Elkezdte szedni a maltoferrt meg mellé a grapefruit magcseppet(Biocom) és másfél hónap elteltével már csak negyed annyit volt beteg

2023. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kene nagy labor. Abbol lat elterest, aztan mehet az immunologia,ha gaz van. Az isoprinozint en nem mertem adni, elolvastam a mellekhatasokat es kb kidobtam. Iszonyu leirata van.
2023. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltunk már immunulógusnál, allergológusnál, néztek vérképet, voltunk endokrinológusnál, fül-orr-gégesznél (kb 7 alkalommal), tüdőgyógyásznál.Pezzegették egy darabig, hogy ki kell venni a manduláját, de kezelés hatására jobban lett, aztán azt mondták még sem kell.
2023. jún. 20. 16:58
 4/10 A kérdező kommentje:
De igazából semmit nem találtak mi lehet a gond
2023. jún. 20. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Az isoprinosint kúra szerűen lehet csak alkalmazni.


Elsőszülött lányomnak nem sokat segített ( értsd 40 fokos napokig lenyomhatatlan láz helyett lett egy tartósan ugyan úgy nehezen levihető 39 fokos láza, amúgy ugyan úgy benyalt mindent), csak az idő.



Nekem is 3 gyermekem van. Míg a nagy most első osztályra javult, addig most a középső hoz haza mindent az oviból.


Mellkas kenőcs,

Neo tuss Pro natural - száraz és hurutos köhögésre, rengeteg köhögéscsillapítót , nyákoldót próbáltam, ez az egyetlen amit ér is valamit.

Flamborin csepp, nurofen

Mometason orrspray - ez szteroidos

2023. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de amiket leírtál akkor lehet alkalmazni ha már van olyan tünet. Természeteaen ezeket én is ismerem és alkalmazom, de csak ha mar van köhögés, láz stb.De jelenleg semmi baja nincs csak egy pici orrfolyás.
2023. jún. 20. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Félre értettél. Nem megelőzésre írtam, mert azt semmivel sem fogod tudni.


Az isoprinosint meg max időszakosan, évszakonként ajánlott kúraszerűen, ha állandóan alkalmazod allergia alakulhat ki.


Ha eddig nem használt nem is fog.

Az immunrendszer védekezőképességének fokozására szolgáló gyógyszer, mely Herpes vírus, varicella, kanyaró, mumpsz, citomegalovírus, Epstein-Barr vírus, humán papillomavírus okozta fertőzések, immunhiányos állapotok, vírusos légúti fertőzések, vírusos májgyulladás, agyvelőgyulladás (vírus-enkefalítisz) kezelésére alkalmas.


Biztosan orvost váltanék..

2023. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Broncho vaxom esetleg? Az megelőző, kúra szerűen kell szedni.

Amúgy gyereke válogatja, hogy kinek mi a gyenge pontja.

Nekem is csak egyikük volt náthás tipus, de az aztán makacs.

Csak az iskolára múlt el . Utólagos tippünk a csótány allergia volt. Az oviban volt főzőkonyha...

2023. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az baktériumok ellen van. Az isoprinosin meg vírusra
2023. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Broncho Vaxomot kapott annak idején a lányom is. Állandóan beteg volt. Neki ráadásul mindig a fülére ment rá.

Évekig szenvedtünk. Aztán kinőtte. Most 12 éves, évek óta alig beteg, ha mégis, akkor is enyhe tünetekkel.

2023. jún. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!