Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sni-s kevert specifikus auti...

Sni-s kevert specifikus auti gyanús fiam vizsgálatára vonatkozóan mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Vadaskertbe megyünk a lassan 3 evesemmel magán úton, 2x vizsgálat, nem bentfekvéses. Mire számítsak? Mit vigyek? Mik a tapasztalatok? Mi fog történni?

Ha kimondják hogy autista, akkor mit kell kérnem, mit kérhetek? Gondolok itt olyanra, hogy másoktól hallottam nem adtak ilyen-olyan papírt, vissza kell menni érte. Mit igényelhetek a gyermeknek és mi kell hozzá?

Bemutassam e a szakszolinak az eredményt, vagy az ő általuk kért auti spec vizsgálatot is kérjem? Ha bemutatom, akkor is jár a plussz kivizsgálás? Látja az állami rendszer a magánrendelést?

Ha pl. azt mondják igen, spektrumon van, de annyi hogy ő lesz a furcsa gyerek az osztályban és önellátó lesz, akkor ne kérjek semmit, csak fejlesszem?

Félek a hátrányoktól. Egyik középsuliban úgy mennek be az osztályba, hogy aki sni-s álljon fel, holnapra meg hozzon papírt. 😞

Annyi mindent hallottam.

Aki már végig ment mindenen segítsen légyszi.

Hol? Hova? Meddig?


Tesz kakaóport a tejébe, megkeveri, asztalhoz ül, kanállal eszik, alszik eleget, oké sok a hiszti, folyton csettint és ugrál, közben az alsó ajkával bekapja a felsőt, sokat dörzsöli az arcát, kevés a szemkontakt, sokat sír és egyéb, de pl a pisit szabályozza, ha mondom gyere wc-re jön és pisil kérésre is, de magától még nem, illetve kakil szól, de utána, tehát kialakulóban ez is.

Ha kap akármilyen diagnózist, akkor megmondják azt is, hogy hogyan fejlesszük, vagy ez hogy zajlik?


2023. jún. 30. 16:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rengeteg szava van, kommunikálni próbál, de ha nem megy pl.nem értem mit akar, mert nem minden betűt tud helyesen pl szó elején az "f" az "sz" és csak próbálja de ugye nem értem, ideges lesz és roppanásig szorítja a fogát, de nem agresszív, ölelget, szeret. Fél az idegen helyektől, séta közben is fel kell venni néha, pár lépés után letenni, nem szereti ha fogjuk a kezét, játszón elvan, néha 1-1 gyerek érdekli, de nehéz nála szimpinek lenni. 😂 ha valamit kigondol és nem, akkor leül hisztizni, de max 5 percig . nem tartós nála.
2023. jún. 30. 16:58
 2/14 A kérdező kommentje:
Sokszor hallgatná ugyanazt a zenét, de van mikor nem tudjuk miért sír egy előtte szeretett daltól. Nagyon furi kölyök. Imádom, egyre jobb, de látom, hogy baj van.
2023. jún. 30. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik középsuliban úgy mennek be az osztályba, hogy aki sni-s álljon fel, holnapra meg hozzon papírt."


Hülyeség, ugyanis mar felvételkor csatolni kell a papírt, nem utólag szedik be.

2023. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Mivel ez hosszú vizsgálat lesz enni-inni valót vigyél + a gyerek eddigi összes papírját. (Hallásvizsgálat eredménye, gyermekneurológiai vélemény, pedagógiai szakszolgálattól kapott papír, illetve ami még fontos lehet a szülés utáni kórházi zárójelentés).

Ha ez most magán vizsgálat lesz, akkor utána te döntöd el, hogy mit kezdesz a dologgal. Bemutatod e a szakszolgálatnak és hivatalossá teszed a dolgot, vagy sem.

Ha viszont államilag finanszírozott vizsgálatra mentek, ahová a pedagógiai szakszolgálat küldött, akkor automatikusan megkapják a vizsgálat eredményét és hivatalossá válik a diagnózis.

Fejlesztést csak akkor kap ingyenesen, ha hivatalos a diagnózis.

Ha azonban nem teszitek hivatalossá, akkor magatoknak kell intézni a fejlesztést.

Ugyanez igaz a juttatásokra is (GYOD, emelt családi pótlék, GYES 10 éves korig, rokkant parkolói kártya, MÁK kártya, közgyógytámogatás) csak akkor jár, ha hivatalos diagnózis van.

Ha hivatalos a diagnózis nem járhat akárhová oviba/suliba, csakis oda ahol vállalják az integrálást. Ha pedig nem integrálható, akkor EGYMI...

De ha nincs hivatalos papír, viszont nagyon látszik a gyerek mássága, akkor úgyis kibukik a dolog. A végtelenségig maszkolni sem lehet. A gyereknek sem jó, ha mindig ő a leggyengébb és az utolsó...

Szóval abszolút gyerek és pénztárcafüggő, hogy mennyire érdemes hivatalossá tenni a diagnózist.

2023. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó ez nem igaz, nem kell jelezni a szakszolgálatnak, sem sulinak, ovinak, hogy van magán auti diagnózis, ugyanúgy igényelheti amíg kicsi, egyedül gyodhoz kell ovis igazolás, de ezt is le lehet beszélni az ovi igazgatóval, és kiállítják, hogy magánúton van fejlesztve és nem szeretnétek bevonni szakszolgálatot.


Nem lesz hosszú vizsgálat, kétszer 1 óra lesz max, elsőnél a gyerek játszik a háttérben, téged kikérdeznek és átnézik a papírjaid, második alkalomra lehet kitöltetik veled a 40oldalas kérdőívüket és játszanak minimálisan a gyerekkel, de inkább csak figyelik, beszélnek hozzá. Semmi extra, mi voltunk vadasban magánban is meg államiban is. Viszont kevertet írsz, tehát már szakszolgálatnál vagytok, nagyon tudnak szívózni, ha nem adod oda a diagnózisos papírt, amit amúgy nem lenne kötelező, de ha tudnak róla és szemetebbek, akkor fenyegethetnek, hogy hátráltatod a gyerek érdekeit azzal hogy nem mutatsz be minden papírt..


Elsőnek találd ki mit akarsz. Én úgy látom a gyereked tök önálló, autihoz képest meg pláne, enyhén érintett maximum, bár az értelméről nem írtál, meg a többi képességéről. Hisztis, tuti nehéz lesz vele az ovinak, de ettől még járhat normálisba, amíg el bírják viselni bent és nem utálnak ki szülők/óvónők.


Rengeteg tényezős a dolog, nem tudok mindent leírni, de ne legyenek kétségeid, ez a gyerek önálló lesz, csak nehéz természetű, már most is részben hozza, amit kell, sőt van, amit túl is teljesít. Ezzel számolj, meg azzal, hogy átlagos társak közt fejlődik mindegyik gyerek a legjobban.

2023. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-as a fiam osztálya és mindenki tudja melyik gyereknek mi a gondja, mikor milyen fejlesztésre viszik őket, stb. Ott kérik el a papírjaikat, ne kérdezd, én nem voltam ott, de mindegy is. Úgy gondolom, hogy ennek sem így kellene mennie.

4-es nekem azt mondta védőnő és szakszolgálat is, hogy integrálható gyereket a mi kis városunkban mindegyik ovi, és egy hijján minden általános suli bevesz, csak akkor kell az egymi, ha ők azt mondják nem ajánlott.

5-ös szakszolgálatnál kap fejlesztést, magán neurológus mondta hogy vigyük a gyereket oda. Ott kapott sni- státuszt kevert specifikus zavarral. Jövőre felülvizsgálat, úgyhogy nem mehet oviba idén még, egyébként évvesztes is lenne, tehát még maradhatna. Ovitól nem kérhetek papírt így. Értelme: árnyfeladatokat megoldja, minden színt, formát ismer, magyar abc betűit magától és képre is, 40ig számol, járművek,gyümölcsök,összes testrész, melyik a párja, puzzlet rak 12dbosat maxit, vagy 6db-os közepeset, szín szerint tud válogatni, kérést teljesít. De ugye látni, mert folyton ugrál. 😞


Jajjj hát én azt sem tudom mitévő legyek. Szakszolgálatnál nagyon kedvesek, igyekeznek segíteni, csak annyira félek, hogy ez az okos,gyönyörű, kedves gyerek megsínyli, hogy én viszem mindenhova, pedig békén is hagyhatnám ahogy az anyós mondja, mert szerinte ezzel nem kell foglalkozni, mert okos a gyerek.

Minek szopik még mondta 1 évesen és azonnal vegyem le a pelust is, mert az övéi ... Na szóval én bolond vagyok, de a gyereknek a legjobbat akarom, csak nem tudom mivel teszek jót.

2023. júl. 1. 03:29
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

"mindenki tudja melyik gyereknek mi a gondja"

És ezzel mi a baj? Szégyen? Szégyellni kell?

Ez az ami káros.

Lányom inkluzív osztályba jár, a fél osztálya "papíros". Mindenki tudja mindenkiről, mindenki segít mindenkit. "Annak ellenére ", hogy nem a gyerekektől és nem az osztályban kérték el a papírokat, hanem beiratkozáskor illetve év elején, ha változás volt.

2023. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem szégyelleni kell, hanem a gyerekek gonoszak néha, és van olyan adhd-s, diszgráfiás, stb gyerek, akinek mondogatják fogyatékos vagy meg ilyenek. Mondjuk ha nem tudnák, és látnak valamit akkor is csúfolhatják.

Ááá igazságtalan ez a helyzet ugye?

2023. júl. 1. 10:03
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Ott nem hagynám.

Egyébként sose a gyerekek gonoszak, hanem a mögöttük álló szülők.

Ha normális a szülői közösség, a szülők "elfogadók", akkor a gyerekek is azok lesznek.

Ahol meg a szülők tájékozatlan hülyék...

2023. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az én nagyfiamnak nincs papírja, a kicsinek lett most, de a nagy sajnálja az osztálytársait. Igazad van egyébként , de nem teljes mértékben. A nevelés sokat számít, de amivel születünk pl.: irigység az nem nevelhető ki, csak megmagyarázzák és elnyomod, de érzed. Pl.: anyós ha megkínál eszel rízst? 😂 krumplit? Stb. Rántott hússal? Vagy pörkölttel? Arról szó sincs ugye 😬😂
2023. júl. 1. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!