Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autista gyermeketek mikor és...

Autista gyermeketek mikor és mitől mutatott legnagyobb fejlődést?

Figyelt kérdés

Beszédértési, kifejezésbeli problémái vannak (néhány alap mondatot mond,ismételget is), rengeteget ugrál páros lábbal, karkörzései vannak, csikorgatja a fogait, kevés a szemkontaktus, étkezése rossz. 3 éves lesz.

Nálatok mi hozott sikert?

A képekkel való kommunikációtól nem hagytak alább a szavak és gesztusok?


2023. júl. 13. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk 3 évesen bölcsibe ment,ott sokat fejlődött.

Én már 1.5 évesen láttam rajta, hogy autista. 20 hónapos korától járt fejlesztésekre.

A bölcsiben megszólalt,megtanították a wc használatára. De 6 éves koráig vinni kellett,nem szólt,magától nem ment ki.

3.5 évesen ment oviba kezdetleges beszéddel.

Onnantól, hogy megszólalt, kevesebb lett az önbántalmazás, a hiszti és a dühroham.

2023. júl. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem minden autista szobanövény. Az én autista lányom osztályelső, szinte mindent időben csinált.
2023. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2! 1es vagyok. A lányom sem szobanövény, elhiheted. Hihetetlen mozgásigénye van, 120 feletti IQ-ja. Ha találkoznál vele csak úgy,fel sem tűnne,hogy autista.

Csak nagyon nehezen indultunk. De utolérte magát.

3 évesen még nem beszélt. 5 évesen már olvasott.

7 éves, még ovis, ír-olvas. És nem mi tanítottuk. A Difer tesztje 100%-os lett az oviban.

2023. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 es vagyok még mindig.


2.5 évesen még azt mondták rá a Szakszolgálatnál, hogy értelmi fogyatékos!


Ehhez add hozzá azt,hogy 5 évesen már olvasott.

Hihetetlen fejlődést vitt véghez.


Hozzáteszem, rengeteget foglalkoztam vele. Eredetileg pedagógus vagyok (magyar szakos), úgyhogy nem esett nehezemre.

2023. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szobanövény? 😂 te mekkora állat vagy. Autista a gyereked, de lenézed a többit? Értelmileg 5 éves szinten van a gyerekem, mindent időben csinált, nem maradt ki mozgás, de nagyon rigolyás, s mivel lemaradt kommunikációban, így a stressz kihoz belőle ezt azt. Mondták támogassuk meg a beszédértést és kifejezést kicsit és minden jobb lesz, viszont azt is hozzátették vannak a nem árt, nem használ kategóriák, pl diéta, tornák, stb. Na igazodj el, mikor állítják sokan, hogy jó. Ezért a kérdes. Mi hozott legnagyobb fejlődést? Nektek akkor nem kellett semmi, minden jó, csak autista a gyerek. Akkor nem tudom miért autista.
2023. júl. 17. 11:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!