Vírus vagy skarlát?

Figyelt kérdés
Másfél éves gyermekemen kijöttek apró kiütések az egész testén majd két nap múlva belázasodott. Orvos vírust mondott, de én sokat olvasok a skarlátról!Láza 12 órán keresztül volt 24órája láztalan a kiütések is halványodnak! Az orvos állítja 3éves kor alatt nincs skarlát! Nem áll jogomban felülbírálni egy orvos véleményét, de még mintát sem vett pedig piros a torka! Azt mondta ha lázas csillapítjuk(ami már hála égnek nincs) fenistil csepp és igyon sokat! Enni eszik ahogy szokott!Ezt a skarlátot nem az interneten olvastam(hogyha valaki mondaná ne bújjam a netet hanem hallottam)
2023. aug. 17. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A skarlátnak olyan egyértelmű jelei vannak, hogy egy orvos azt messziről kiszúrja. Ha azt mondjs nem az, akkor nem az. A kiütések skarlát esetén pedig nem az elsô, hanem az utolsó tünet.
2023. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

1, egy fenét.

Tavasszal estünk át. Kezdte a kicsi, folytatta a nagy, de végül csak tőlem vett kenetet az orvos, az igazolta a Streptococcus pyogenes jelenlétét. A bőrtünetek nem voltak kifejezettek, a magas laz önmagában nem tette egyértelművé.

2023. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A skarlátnál fehér arc, piros orca, málna nyelv ezt minden doki felismeri.

Ne olvassgas, a doki ezt tanulta.

2023. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Megnyugtatni én se tudlak, legjobb barátnőmék voltak skarlátosak nyár elején. Ott a kislánynak, aki mellesleg még nem volt 3 éves… se kiütése, se málnanyelve nem volt, csak a láz és a piros torok. Mondjuk neki 1 hétig tartott a láz, akkor vettek kenetet és derült ki.
2023. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Gondoltam, hogy holnap visszaviszem, de utánna rájöttem, hogy mit mondok neki? Hisz láza nincs a pöttyök szépen halványodnak, eszik is ahogy ő szokott a kedve is jó. Csak idegesít, hogy (ezt már olvastam) ha noncs kezelve milyen szövődményekkel jár 😔
2023. aug. 17. 09:52
 6/7 A kérdező kommentje:
*nincs
2023. aug. 17. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt írod a tünetek enyhülnek, akkor mi a gond?!
2023. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!