Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » No-spa-t tényleg adhatok 2...

No-spa-t tényleg adhatok 2 évesnek?Kislányom délután óta hány,görcsöl a hasa.Az ügyeletet felhívtam a görcsölés miatt,mit tudok neki segíteni.Orvos nem volt bent,az asszisztens mondta,hogy adják éjszakára 1/4 no-spát.Probiotikumot kap,iszik,stb

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%

NEM ! Plane nem 2 evesnek.

Jojjon ki a virus, ami okozza ! Gyereknek soha nem adunk, azzal megallitod, hogy kijojjon, benne panga. virus / bakterium, sokkal nagyobb bajt okozol.

Max. Smecta, ha nagyon muszaj.

2023. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Elozo vagyok, egy fertozon dolgozo diplomas apolo.
2023. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogadnám ezt el, és orvossal beszélnék, minimum telefonon.

A has görcsölését én meg 35 évesen sem bírom, nemhogy egy 2 éves, miért ne lehetne vagy kellene csillapítani szegény fájdalmát??

2023. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A no-spa görcsoldó,nem hányás csillapító.Ettől még kijön aminek kell.A smecta az viszont hasfogó.Nem vagyok annyira zöldfülű ám,van 3 nagyobb gyerekem is,csak szegény nagyon görcsölt azért kérdeztem rá.Dokival nem tudok beszélni,mert folyton úton van,max ha kórházba megyünk,de annyira azért nem rossz a helyzet.Egyenlőre nem adok neki semmit,csak probiotikumot.No-spát amúgy mindig javasol ilyenkor az orvosunk,meg a gyerekorvos is,csak ugye a többiek nagyobbak már,nekik eleve lehet.A kicsi most beteg először.
2023. okt. 12. 17:47
 5/19 A kérdező kommentje:
De köszönöm amúgy, remélem javul még a helyzet,és teljesen tárgytalan lesz a kérdés.Most úgy tűnik csillapodott a dolog,úgyhogy amúgy sem kellene.
2023. okt. 12. 17:48
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Görcsöl? Mitol? A hanyastol? Arra nem szokás gorcsoldot adni, bakker, értelme sincs, hát kihanyja
2023. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Vakbele megvan?
2023. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Az is lehet.
2023. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Megvan a vakbele.Hogyne lenne,2 éves,és írtam,hogy beteg se volt még.Nem ilyen jellegű lesz a probléma,nagytestvérek múlt héten voltak itthon hányas hasmenéssel.Láza sincs,hasa is elkezdett menni. Vírus lesz.És de,szokás görcsoldót adni ilyen jellegű hasi görcsre is,mint ahogy a menzeszre is.Ennyi erővel az is majd elmúlik,ha leválik a nyálkahártya.Nem a hányástól görcsöl.Na mindegy.Ha neked fájdalmad lesz,meg ne próbálj bevenni semmit,hát majd elmúlik.Aki normálisan válaszolt,annak nagyon köszi,úgy néz ki,hogy kezd megoldódni a helyzet,nem kell majd semmi ilyesmi,mert bár alul felül jön,de már nem szenved annyira.Inni is tud szerencsére,úgyhogy majdcsak túl leszünk rajta.Minden mást tudok amúgy köszi,mint írtam van több gyermekem,csak ilyen kicsi még nem kapott el ilyen betegséget nálunk.
2023. okt. 12. 18:11
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező.


Anno gyerekem szalmonellaval került kórházba két évesen. Nem, nem adtak neki görcsoldót, hiszen KIHANYT mindent. Add be, ha akarod, de minek, ha hány? Ha rosszul van, akkor beviszed az ügyeletre es ott kapnegy INJEKCIÓT, ami hányás csillapító és görcsoldó.

Köszönöm amúgy a kedves jókívánságod. 🤦‍♀️

2023. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!