Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen gyakran betegek a...

Milyen gyakran betegek a gyerekeitek?

Figyelt kérdés
Mennyi idősek, és milyen betegen maradnak otthon?

2023. okt. 24. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a tanévben eddig a legmerészebb reményeimet is túlszárnyalják, le is kopogom... 7 éves (másodikos) fiú, 3 éves (frissen ovikezdő) kislány. Egyetlen napot sem voltak még szeptember óta betegek.

A kicsi mondjuk mindig is stram volt, a bölcsiből sem hiányzott sokat, de azért ott 10-en voltak, itt meg 24-en vannak. A fiam anno bölcsisként az 1 (max másfél) hét ott, 2 hét otthon vonalat követte rendkívül határozottan, egészen tavaszig. Aztán az ovis évek alatt szép lassan, de biztosan lett jobb a helyzet. Elsősként már nem hiányzott sokat, a márciusunk volt nagyon gáz, ott alig ment, de azon kívül talán 1-2 hetet.

A kérdés második feléhez: a suliban szerencsére már nincs zéró tolerancia, hogy tüsszentett kettőt a gyerek, vidd haza. Akkor maradt otthon, ha lázas volt, vagy ha brutál módon köhögött (annyira, hogy pl már zavarta volna vele az órát is, illetve éjszaka se tudott tőle rendesen aludni, emiatt fáradt, nyűgös volt). Oviban kicsit lejjebb van a tűréshatár, lányom még ugye nem hiányzott, de közepes köhögés és/vagy takony esetén már szólnak a szülőnek. Illetve még a fosás-hányás, ami nyilván mindkét intézményben kizáró ok, de az minket elkerült eddig.

2023. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Ovis korban kb. havonta 1 hetet voltak betegek. Én mindig itthon fogtam őket, mert nem hiszem, hogy jó ötlet, hogy betegen, nyűgösen rángatom a gyereket, ráadásul körbefertőzi a többieket. De sajnos nem minden szülő gondolkodik így. Ha csak folyik az orra, nem beteg, szokták mondani. Nem véletlenül fertőzik körbe egymást.

Volt olyan, hogy már messziről hallottam hogy ugat egy gyerek az oviban, aztán az anyja csak vonogatta a vállát, hogy hát hetek óta tart, nem lehet annyit otthon vele. Aha, hát ha már olyan régóta tart, el kéne vinni kivizsgáltatni, hogy mitől van.

Suliban kb. félévente egyszer.

Én szerintem a létező összes praktikát kipróbáltam, nem hinném, hogy bármit használnak. Amúgy én is mindent elkaptam tőlük. Ha valaki az arcodba köhög, beteg leszel, ennyi. Ezen semmilyen immunerősítő nem használ.

2023. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A fiam tavalyi tanévben 1 hetet volt beteg, még ősszel, mandulagyulladása volt. Azóta nem volt beteg.

A lányom évi 2-3x beteg, most is volt mar itthon 1x a hónapban 1 hétig de szerintem az évi 2-3 is jó még.



Oviban sokkal többször voltak betegek, 5-6x biztos maradtak otthon miatta.

2023. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2 mi is elkapunk mindent, úgy, hogy mástól semmit nem kapunk el, előtte náthásak sem voltunk, ha most náthás mi is azok leszünk.
2023. okt. 24. 15:21
 5/20 anonim válasza:

Szia!

Én 15 éves vagyok, szóval csak magamról tudok beszélni.

Elég göthös típus vagyok, hajlamos a felső légúti nyavalyákra, így van hogy már egy megfázással otthon maradok, mert mind tudjuk, hogy elfertőződhet (és persze akkor rosszabb lesz).

Ellenben a 11 éves húgom masszív típus, nagyon ritkán van annyira rosszul, hogy passzolnia kelljen a sulit. Általában ö még megy olyan tünetekkel, amikkel én már nem.

Szerintem ez emberfüggő.

2023. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
1-3 nálatok az enyhe nátha betegségnek számít? pl ovi suliban egyaránt ha jó a közérzete, nem köhög csak folyik az orra? Pl suliba gondolom nálatok is mehet így?
2023. okt. 24. 15:22
 7/20 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, ha állandóan fújják az orrukat már számomra betegek. Persze napi 3-4 elhasznált papírzsepi nálam nem betegség, de ha folyamatosan el van dugulva az orra, az már az és nem is vittem oviba úgy őket, hogy 10 percenként az orrukat fújják (hiába nem volt köhögés, bár ez nagyon ritka volt, mert általában az is járt vele)

De szerencsére a nátha is nagyon ritka.

2023. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

4 és 8 évesek.

A kicsi volt eddig otthon 4 napot sima náthával.

Tavaly ennél is jobban bírták. Akkor januárban voltak először betegek. Mondjuk akkor bepótolták. Volt minden: hányós, skarlat...

2023. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is úgy gondolom, ahogy a 7-es írta. Ha naponta 3x kifújja az orrát, mert vízszerű cucc jön belőle, az nem betegség. Ha térdig sárgás-zöldes taknyos és még durván köhög is mellé, az igen. Enyhe náthával, amit te is írtál, a suliban nem foglalkoznak nálunk. Olyannal a tanárok is bemennek, elég hiteltelen lenne azt várni, hogy a gyerek meg maradjon otthon. A fiam elég köhögős fajta, mármint nem sokszor beteg, de ha az, akkor 99%-ban valami felső légúti nyavalyája van, és mindig nyer mellé köhögést is. Na az pár napig szinte mindig annyira erős, hogy olyankor nem megy suliba, még ha nem lázas, akkor se, mert kb órát tartani nem lehetne tőle.
2023. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A lányom hetedikes, eddig 1x volt náthás. Kicsit kapart a torka, meg fújta az orrát kicsit. De csak vizes orrfolyása volt. Ennyivel ment iskolába, nem maradt itthon.

A kicsi másfél lesz, most kezdte szeptember elején a bölcsit. 2x volt itthon 2 napot, mert náthás volt. Csak az orra folyt mindkétszer. Ennyivel nyilván nem indokolt, hogy itthon legyen, minden második gyereknek folyik a bölcsiben. Csak én úgy vagyok vele, hogy szívni ott nem lehet, törölgetni meg nem tudják folyamatosan neki, hiszen többen vannak. Így inkább itthon maradt.

2023. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!