Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 èves gyerek állandóan pici...

7 èves gyerek állandóan pici kora óta elkapja èvente 4-5 alkalommal a hasmenèses virust. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Több anyuka mesèli, hogy ilyen virust a 7 èv alatt max 2 szer kapták el. Kap probiotukumot havonta èvek óta. Mit lehetne tenni, hogy ne kapja el az ilyen jellegű virust?

Másnál milyen gyakran kapnak el ilyet?


dec. 30. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
16 és 12 évesek egy kezemen meg tudom számolni, hogy a ketten együtt hányszor kapták el.
dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7 éves májbetegen született (azóta gyógyult) lányom évente 1x kapja el. Mindig azonnal kórház. Eddig 7x...egy-egy hétig.
dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Biztos hogy vírus és nem valami ételintolerancia agy más bélbetegség fellángolása? Unokatesómék évi kétszer elkapják, de ők valamiért nagyon fogékonyak. Nálunk is évi egyszer végigmegy oviban, ilyen gyakoriságról mint évente 4-5 alkalom, még nem hallottam.


Esetleg a kézhigiénét érdemes még megnézni ha tényleg vírus, mert ezek azért kézmosással részben megelőzhetőek.

dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos virus mert a suliba ilyen beteg volt egy gyerek erre ő is 3 nap múlva.

Immunrendszere jó elvileg az immunológus szerint. A doki szerint ez normális más gyerek is mindig elkapja ezeket èvente többször. De 7 èv alatt 30 szor? 😟

Higèniára pont ezèrt is figyel. Wc után kèzfertőtlenitőt használ a szappan után a suliba is. Ès mègis elkapja. Totál kèszek vagyunk ebbe. A nagy semmiből fáj a hasa èa hány szólni se tud pl. Elèg kellemetlen mert semmi előjele hogy így pl utcára se vigyünk inkább.


Az a baj a hugi 5 èves, ès így ő is mindig elkapja kèsz őrület ezt csinálni így 😑😑😑


Lehet az a baj, hogy tápszeresek voltak ès nincs ellenálló kèpessègüj?

Vagy az, hogy panelba èlünk ès nincsennek annyit levegőn, napfènyen?

dec. 30. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nincs összefüggés, nekem is és nagyon sokaknak tápszeres a gyereke és nem kapják el. Én feles tejen nőttem fel, igazi szobakukac voltam mindig is és a mostani ovis körön kívül utoljára 12 évesen volt ilyen betegségem, előtte meg kb kétszer. De ha lenne is összefüggés, akkor sem tudod visszaforgatni az idő kerekét.


Kifogytam az ötletekből, lehet egyszerűen genetikailag ennyire érzékenyek vagytok. Majd a közösség fejlődésével ritkul infog, kitartást.

dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
11 éves a lányom, még egyszer sem kapta el. Amúgy tápszeres volt, bár nem értem ennek mi köze a témához.
dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6/6

Azt mondták nincs megerősődve az immunrendszere amit az anyatej adott volna. Ritka gyerkőcöd ban akkor 😀😀

dec. 30. 12:03
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Marha egyszerű"


Tessék a gyerekednek megtanítani, hogy mosson kezet, ne matasson wc vagy bármilyen kilincs után a szájába, ne vegyen a szájába semmit, főleg mosatlanul ne egyen se zöldséget gyümölcsöt..

Ezek a vírusok mind cseppfertőzéssel terjednek.

dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Konyhámban néznék szét: a fekete és fehér oldal szétválasztását.

Nem adnék nekik semmi édes folyadékot, cukros nasit.

Nem adnék vitaminkészítményt, étrendkiegészítőt.

Nem adnék bolti péksütit, cukrászterméket.

Sokszor az adalékok ágyaznak meg a fostos bajoknak.

dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez tényleg elég parán hangzik... Ha csak az egyik gyereket érintené, akkor mondanám, hogy ez inkább valami összetevő/ételintolerancia lehet és figyeljétek, hogy milyen kaják után jön elő a probléma, de írod, hogy a kisebb is elkapja mindig... Ez alapján csak azt tudom mondani, hogy vírus és sajnos nagyon fogékonyak vagytok rá... :( Kitartást!
jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!