Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fájhat a hasa a sok csokitól,...

Fájhat a hasa a sok csokitól, finomságtól?

Figyelt kérdés

Sajnos karácsony előtt/alatt nagyon sok csokit, sütit evett a 4 éves lányom, és azóta olyan két naponta mondja, hogy fáj a hasa. Elhagytuk a tejet, kakaót (nagyon sok ilyent ivott), illetve finomságot is csak napi egyszer ehet most.

Keményebb lett a széklete, van, hogy erőlködik.

Tegnap este evett vagy három/négy kis csokit (adventi kalendáriumból kimaradt), reggel mondta hogy fáj a hasa... Éjjel is sokat forgolódott.


Lehetséges, hogy ez fogja meg a hasát? Most megbeszéltük, hogy egy hétig nincs csoki/kakaó, és ha utána is fáj a hasa, akkor sajnos orvoshoz kell mennünk... :/


Volt valakinek ilyen?


Azt mondja, hogy az egész hasa fáj. Aztán sokat is pukizik.


(Karácsony előtt nem evett ennyi finomságot, mindig csak napi egy volt, nem is volt probléma. Én abban reménykedek, hogy csak ennyi a gond, és nem több...)


dec. 31. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet kipróbálni a megvonást. A csoki, kakaó okozhat széklet gondot és hasfájást is.
dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A csoki széklet fogó, jól fel van puffadva és az fáj neki. Pár nap és rendeződik rendes diéta mellett.
dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Diéta, probiotikum, mozgás. Máskor ne adj neki ennyit, tudom ünnepek vannak és nehéz megállni, de mértékkel.
dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom nehéz elhinni, de nem én adtam neki. Anyós, férjem. 🤷🏼‍♀️ Én szigorú vagyok ilyen szempontból, szerencsére nagyon szereti a gyümölcsöket, zöldségeket, illetve ilyen 'egészséges' rágcsákat szoktam adni neki.


Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg csak ennyi a baja. Most úgy néz ki jól van.

dec. 31. 11:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendben lesz minden. Anyósnak meg felvenném videóra és megmutatnám, lássa mit okozott.
dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor velük ezt meg kellene beszélni..hogy aggódsz emiatt a férjednek meg különösen, mert már napok óta fáj a hasa, és hogy máskor figyeljenek arra, hogy ezek utan mértékkel. Az anyjanak is meg tudja mondani ezt, hiszen nem eltiltod a csokitol, hanem csak annyit kérsz, hogy mértékkel.
dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Férjem megérti már, mert látja, de anyós nem hiszi el, hogy a csokitól fájhat a hasa. A négy éves gyerekem hamarabb megértette és elfogadta, hogy mostantól diéta van. Nem is kért csokit, korpovitot evett helyette.
dec. 31. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Anyós nem tudja, hogy a kakaó hasfogó, hogy hitetlenkedik?
dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A sok csoki, cukor stb okozhat ilyet. Pár nap diéta, igyon sokat, mozogjon és elmúlik (ha nagyon erölködik dulco soft szirup, nem hat egyből, de emiatt kíméletes, szépen lassan fellazítja a székletet).
dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekként milliószor mondták, hogy majd megfájdul a hasam a sok édességtől. Akkor sose okozott gondot, viszont most felnőttként már tud. Biztos van olyan gyerek is, akinek ez probléma.



Arra is figyelj, hogy most sok zöldséget, gyümölcsöt, rostot egyen. Elő az aszalt szilvával, sütőtökkel stb. Az én fiam a párolt répából is mindig bezabál. Figyelj arra is, hogy eleget igyon a rostos kaja mellé.

dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!