Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudnátok tanácsot adni?...

Tudnátok tanácsot adni? Kezdek elkeseredni..11 éves gyermekem régóta köhög, sok helyen jártunk, jelenleg Ventolint használunk..többi lent..

Figyelt kérdés
Remélem tud valaki tanácsot adni. Gyermekemnek elhúzódó köhögése van, ( nagyon ritkán köhög ) gyakorlatilag a téli szünet óta folyamatosan. Először hurutos, akkor köptetőt javasoltak, majd elkezdett éjjel is köhögni, semmilyen náthás tünete nincs, majd a tüdőgyógyász is megnézte és Ventolint írt. Ő azt mondta covid volt. ( a családban mi még nathasak sem voltunk, a gyermek sem mostanában legalábbis)A fül orr Gègèsz orrcseppet mondott és Mucoprontot. A tüdőgyógyász légzésfunkciót nem tudott csinálni a covid miatt ( csak negatív teszttel mint kiderült). Allergiás prick tesztre mind negatív lett. A háziorvos nagyobb adagban javasolja a Ventolin adását.. Általában éjjel ébreszt minket, kapkodva veszi a levegőt (eddig hajnalban most éjjel), nappal kevesebbet köhög, viszont a Ventolin befújása után éjjel v kora reggel köhög egy darabig, mintha köhögtetné. Érdemes megis csináltatni valahol légzésfunkciót, kizárni az asztmát? Engem ez a levegővétel utáni kapkodás aggaszt a két köhögés között..illetve nincs semmilyen náthás dolog ez érdekes, háziorvos, Heim Pál surgossegi, fül orr gégészet, tüdőgyógyász ahova tartozunk mind megvolt. Egyelőre a Ventolint kapja, mást nem és inhalátorral fogunk inhalálni. Nem tudom a sópipa segít e ilyen esetben. Köszönöm ha valakinek van valami jó tanácsa.

jan. 6. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom volt így évekkel ezelőtt. Mi egy inhalatoriumba vittük el pár alkalommal, és kapott ott gyógyszeres befujast is szájon át. (külföldön)


Az egyik alkalommal egy hatalmasat köhögött és valami jó nagy zöldes barnás trutyit köhögött fel. Utána megszűnt a probléma.

jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lassan 2 hónapja vagyok így. Covid után kezdődött. Semmi nem jó rá. Több ismerősömnél ugyan ez volt/van covid után.
jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem “fognék” mindent arra, de lehet, ha nincs semmi tünet, minek teszteltünk volna, utólag meg bármi lehet.
jan. 6. 12:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Jobbulast! Fulladás is? Levegő után való kapkodás?
jan. 6. 12:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom hogy covid volt, mert náthás az volt, de semmi egyéb, és az sem most.
jan. 6. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!