Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki és hol látják el a gyerekek...

Ki és hol látják el a gyerekeket betegség esetén, ha huzamosabb ideig nem ott tartózkodunk, ahová az állandó lakóhely szerint tartozunk?

Figyelt kérdés

2-3 hónapig az állandó lakóhelyünkhöz képest az ország másik végében tartózkodunk, kb. 450km-re. Adott címre be vagyunk jelentkezve, mint ideiglenes tartózkodási hely.

A gyerekek betegek lettek. Első alkalommal az ügyeleten elláták őket, de mivel rosszabbodott az állapotuk, felhívtuk az orvosi rendelőt, ahová az ideiglenes cím alapján tartozunk, de ők azt mondták, csak akkor tudják ellátni őket, ha átjelentjük őket ide. Így visszamentünk az ügyeletre, ahol egy idős doktornő teljesen kiakadt, hogy mit keresünk ott. Elmeséltük a történetünket, és azt mondta, hogy az országban bárhol kötelesek megvizsgálni és ellátni a gyerekeket. Hiába mondtuk, hogy a helyi rendelőben mit mondtak, azt mondta, ott félrebeszéltek. Nagyon durván és megalázó módon viselkedett velünk, a gyerekekkel is. Szinte meg sem vizsgálta őket, persze a papírra ráírt mindenféle vizsgálatot, amit "elvileg" elvégzett. Szerinte semmi bajuk, majd helyrejönnek.

Miután a gyerekek csak nem jöttek helyre, az ügyeletre már nem mertünk visszamenni, így csak elmentünk a helyi település rendelésére. Na ott is kaptunk hideget-meleget, hogy most ők mit csináljanak, mert nem oda tartozunk. Végül az orvos megvizsgálta őket, írt is gyógyszereket, mert durva fülgyulladása lett a nagyobbnak (3.5 éves), de továbbra sem tartozunk oda, így ez csak egy egyszeri alkalom volt.

Átjelentkezni nem szeretnénk, mert azért vagyunk itt, mert a környéken szeretnénk házat venni, így még ki tudja hol kötünk ki a végén.

Ilyen esetben hová vihetjük a gyerekeket?



márc. 12. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Keressetek akkor egy magán gyerekorvost.

Én is kb 1 évig hozzá vittem a gyerekeket amikor a tartós helyettesítő gyerekorvos olyan elveket vallott hogy eszembe se jutott volna hozzá menni többet

márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Én átjelentkeznék addig. Máshogy ez nem fog működni,sajnos. Nem egy hétről van azért szó. :\ Gondolom 450 km-t minden betegségnél nem fogtok megtenni. Ügyelet meg nyilván nem erre való.
márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Az 1-es jót írt,ez jó opció lehet tényleg.
márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

De nem is értem ha fel van tüntetve ideiglenes tartózkodási helynek akkor miért nem látnak el?

Simán mennék a jegyzőhöz hogy mi a helyzet...

#1

márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 babyboom567 ***** válasza:
57%

De az ORVOSHOz nem akartok átjelentkezni, vagy ÁLLANDÓ LAKCÍMET nem akartok ott?

Mert ez 2 külön dolog.

Puszira senki sem fog ellátni.Felhívsz egy gyerekorvost,átjelentkezel hozzá,és már mehetsz is.Semmi egyéb teendő nincs.És tök mindegy mi a címed, szabad orvosválasztás van.

És mielőtt mondod,hogy dehát csak egy vizsgálat,hát nem.L...ó...aszt

Az orvosnak tudnia kell az anamnézist,rengeteg adminisztrációval jár,és ku....rva nagy felelősség.Tehát nem azért nem vizsgálnak meg mert szem...etek hanem mert nem akarnak börtönbe menni.

márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lakcím kártyájukon rajta van tartózkodási helyként az a hely ahol valójában laktok akkor el kell látniuk titeket. Átjelentkezés alatt nem azt értik, hogy állandó lakcímre kell oda bejelentkezni, hanem azt, hogy a háziorvoshoz át kell jelentkezni, azaz a kartonját át kell kérni. Nektek ez semmibe sem kerül, csak alá kell írni a papírt. Ha tovább költözök akkor lehet majd újra váltani. Szakrendelésre bármelyik helyen mehettek, a tartózkodási hely szerint ~s az állandó lakcím szerint is.
márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem,nem akarnak orvoshoz átjelentkezni,nem a lakcímre.
márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 babyboom567 ***** válasza:
72%

De őszintén, tényleg nem értem, egy sor kínlódástól mentette volna meg magad, ha már átjelentkezel(átkéred a gyerekek kartonját az ottani dokihoz).

Ez kb így néz ki:

-jónapot kívánok,xy vagyok.Szeretném a segítségét kérni abban, hogy mi most itt lakunk xy helyen ez a tartózkodási helyünk,400km-ről jöttünk.önt ajánlották,mint gyerekorvos,mert a gyerekeim a jucika meg bözsike betegek lettek.Mi a teendőm, hogy tudjunk önhöz menni?

-Jónapot kívánok,át kell jelentkezni,

-rendben, és ez hogyan történik? nem csináltam még ilyet

-Bejönnek, megadja a gyerek adatait,és átkérjük a papirokat.

-Nagyon szépen köszönöm a kedvességét,akkor most délután lemehetünk

-persze

-köszönöm,viszont látásra


Ennyi, ha tovább költöztök keresel majd másikat.

Túlgondoltad ezt az egészet, vagy félreértetted,de ez csak így működik.

márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

De nem ertitek, hogy csak ideiglenesen vannak ott? Minek jelentkezzenek at 2 honapra, ha utana haza fognak menni. Azert vannak ott, hogy megismerjek a kornyeket es majd valamikor talan ott vesznek hazat. Talan nem.


Ilyen esetben marpedig kotelessege a gyerekorvosnak ellatni a gyerekeket. Akkor nem koteles, ha nem surgos panasz van. De ez az.

márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
9# Miről beszélsz? Tehát ha náthás szerinted köteles ellátnia az ügyeletnek? A háziorvos pedig nem lát el,ha nem a betege vagy. Persze...besétál bárki az utcáról mert úgy van kedve. Marad a magánorvos.
márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!