Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akik használják a flixotidet,...

Akik használják a flixotidet, azoktól kérdezném,amikor kezd kiürülni a flixotid és az utolsó adagokat fújjàtok be , létezik hogy abban kevesebb már a hatóanyag?

Figyelt kérdés
Kisfiamnàl asztmát állapítottak meg,egy hónapja használjuk a gyógyszert most fogyott ki . Tegnap már lehet kevesebb anyagot fújtam neki be. Ma elkezdett köhögni.
márc. 28. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy van benne hatóanyag. Bár én ki szoktam dobni, ha már gyenge a nyomása.
márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én meg figyelmetlen voltam. Mert pár napja fújok vele úgy,hogy lehet nem volt meg a teljes két adag. Emiatt vissza tèrhet az asztmás köhögés? Mert most teljesen úgy köhög,mint mikor még nem kapta a gyógyszert
márc. 28. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:

A Flixotide egy viszonylag gyenge gyógyszer, nem hinném, hogy emiatt köhög. Most amúgy is sok betegség jön-megy, a lányom is elkapja, asztmásként főleg a tüdeje érzékenyebb a betegségekre.

#1 voltam.

márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor emeljem meg neki ilyenkor a flixotidet napi 4 re? Az orvos azt mondta, hogy köhögés esetén napi 4 X adjam neki. Te ilyenkor magadtól emeled az adagot,vagy beszélsz az orvossal?
márc. 28. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor beteg a lányom, a Ventolinra kell cserélni, mert az erős. De kizárólag orvosi javaslatra teszem, magamtól nem nyúlok semmihez se az adagokhoz. Ha köhög, viszem orvoshoz mert a hörgőgyuszi nem játék.
márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekünk a ventolin csak nehézlégzés esetén kell. Legalábbis az orvos azt mondta.
márc. 28. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Én másik szteroidot szedek, de arra azt mondta az orvos, hogy egy-két kihagyott adag esetén még nem csökken érdemben a hatás.
márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg elkapott valami vírust.
márc. 29. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A flixotid hosszutavon hat. Tehat nem ugy van, hogy pl. 1x nem adsz és akkor nincs hatasa, nem veletlen hosszu távon kell szedni.

A masik, hogy valoban a kohoges valszeg virusfertozes, nem a gyogyszer hiánya valtja ki. Amugy ha kohog, nekunk Ventolin is kell, a pulmonologus ugy mondta. A Ventolin a rovidtavu, erosebb 4-6orat hat.

márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!