Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg igaz, hogy az orrmandu...

Tényleg igaz, hogy az orrmandula vizsgálatot szájon át végzik?

Figyelt kérdés
5 éves lányomat elküldték orrmandula vizsgálatra, és azt hallottam ismerőstől, hogy szájon át végzik és fáj.

#Orrmandula vizsgálat
ápr. 5. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Sőt! Szájon át is veszik ki,mert a garatnál van. Nem az orrban.
ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mennyire fáj?
ápr. 5. 09:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem 5 évesen sosem fájt, pedig nagyon sokat vizsgáltak, sokat voltam a mandulákkal beteg, míg ki nem vették.

Egyébként kellemetlenebb volt, de az sem fájt, hogy pár éve végignézték endoszkópkamerával a légutat a torkomig, az orromon keresztül. Ettöl sokkal jobban féltem, de szinte semmi. A covid teszt kellemetlenebb volt.

ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Vizsgálatnál a szájába és az orrába is benéznek. A vizsgálat alapból nem fáj. Ha endoszkóppal is nézik, az lehet kicsit kellemetlen. Ha ki kell venni, azt szájon át veszik ki. Ilyen kicsi gyereket azt hiszem altatnak műtétnél.
ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És egy ekkora gyereket le kell fogni? Mert az oltást nem szokta hagyni
ápr. 5. 09:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom, az enyém majdnem 7 éves volt, mikor kivették neki, a vizsgálathoz nem kellett lefogni. A műtéthez altatták.
ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Régen 6 éves kor volt a határ, afelett nem altattak, én az´rt lettem még gyorsan 5.5 évesen megmütve.


Szerintem ma már nem kínoznak feleslegesen 6-8 éves gyerekeket. Tizenévesen nem alatatnak.

ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!