Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » ADHD mennyire kezelhető...

ADHD mennyire kezelhető gyerekkorban?

Figyelt kérdés
6 éves a kisfiam, és járunk tsmt-tol elkezdve mindenféle gyakorlatra, és persze bíztatnak is, hogy kezelhető és nem kell aggódni, de azért kíváncsi lennék mások tapasztalatára, hogy tényleg várható-e változás? Rá a hiperaktívitás nem túl jellemző, itthon, velünk elég aktív, de társaságban már nem annyira, inkább szorong, és figyelmetlen. Másképp nincs vele gond. Iskolakezdés előtt állunk és aggódom, hogy tanulási nehézségei lesznek, vagy el tudja ezt nőni, vagy mindig nehézségeink lesznek ebből? Kérem, csak azok válaszoljanak akiknek személyes tapasztalatuk van a témával kapcsolatban! Köszönöm!

máj. 15. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adhd-t nem lehet kinőlni, kezelhető gyógyszerrel, terápiával, fejleszthető, felnőlve pedig a tünetek van akinek enyhülnek, másoknak nem, illetve az ember megtanul más megküzdési stratégiát alkalmazni.


Ez egy idegrendszeri fejlődési rendellenesség.


Lányom szintén "csendes" szorongó adhd-s. 9 éves, neki van mellé sni is, (iskolai kevert specifikusság, beszédértési zavar)

Minden adhd-s gyereknek kapásból gyógyszert ajánlanak, mi ezt vissza utasítottuk. Egyenlőre szépen halad a tanulással a nehézségei ellenére. Persze rengeteg tanulás, gyakorlás oda figyelést igényel.

Szerencsére nagyon jó tanár nénink van és nagyon jó iskolába jár. Rengeteg múlik az iskolán, és a tanárokon. Ha teheted mindenképp olyan iskolát keress ahol kis létszámú osztály van.

máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Persze,hogy kinövi.

Kapott egy diagnózist ezért meg azért amiért más gyerek is kaphatna és a gennylàda pszihiáterek meg pszichológusok meg degeszre keresik magukat ezzel az iparàggal

máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Van aki kinövi, van aki nem. Férjem add-s, 41 éves, nem nőtte ki. Szerintem neki érdemes lenne gyógyszert szedni, de nem szed és mivel jó munkája van tökéletesnek erzi magát, így ahogy van. Csak egy feleség kell mellé, aki elviseli valahogy. De szerintem ő egy extrém eset, más add-s, adhd-s szenved attól, hogy figyelmetlen és szétszórt, ezért próbálnak megoldást keresni. Gyerekkorhoz képest nagyon sokat fog javulni a fiad, az biztos. Ha teheted könnyebb sulit keress, logopédiai osztalyt(ha felveszik), kis létszámút.
máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Felnőttként kezdtem el gyógyszert szedni. Az egyetem nem ment volna nélküle. Ezt nem lehet kinőni. Jó iskola kell neki is, na de olyat találni nyilván pénz kérdése. Sok fejlesztés is kell.
máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nőhető ki, de kezelhető. A fiam 2.osztályban kapott diagnózist, de már előtte is jártunk alapozó tornára, úszásra. 4.osztályig kitűnő tanuló volt, gyógyszert nem kapott, csak vitaminokat, jártunk neurofeedbackre, sokat mozgott. 6.osztályban kapott gyógyszert, mert a több tanulnivalóval nehezebben birkózott meg. A magatartásával semmi gond nincs, nem is volt, a figyelemzavar erős nála, de teljesen jól kezelhető. Én 43 évesen kaptam diagnózist, és bár sokszor zavaró a figyelemzavar, sikerült diplomát, nyelvvizsgát, jó munkát szereznem.
máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó úton jártok, ha kap fejlesztést. "Kinőni" nem lehet, de kifejleszthet magának olyan technikákat, amikkel a mindennapokban tudja kezelni a figyelemzavarát. Az én fiam is szedte a gyógyszert általános iskolában, amellett, hogy óvodás korától minden fejlesztést megadtunk neki, amit csak tudtunk (tsmt, alapozó, hrg gyógyúszás, neurofeedback, lovaglás, viselkedésterápia, stb.) Én azért választottam a gyógyszeres rásegítést, hogy kevesebb kudarc érje. Az én véleményem szerint a kudarcok, a bántások azok, amik az adhd-sokat rosszabb irányba terelik. Sok diagnosztizálatlan, kezeletlen, fejlesztés nélküli gyerek válik agresszívvé például, mert már nincs más eszközük az önkifejezésre, annyi rossz éri őket.

Most már nagy, nem szedi a gyógyszert, most már az a szakasz van, hogy a saját technikáival kell boldogulnia.


Az iskolában segítsd, amennyire tudod. Keresd meg, mi az, amivel motiválni tudod. Nálunk például a matricagyűjtés vált be. A jutalmazás nagyon hatékony náluk, minden jó teljesítményért meg kell dicsérni, nem a rosszért szidni. Nagyon sok minden függ a pedagógustól is, hogy ő melyik módszert követi a kettőből. Majd figyelj oda, hogy bántja-e a tanár, bántják-e a kortársai, ha igen, akkor keress másik iskolát. Most alapozódik meg az önképe, ne hagyd, hogy elrontsák!


Én azt mondom, kemény éveink voltak, de minden fejlesztés megérte a befektetett időt, pénzt és fáradtságot! Mert úgy érzem, minden segített egy kicsit. Most már beérte a kortársait. Igen, szétszórt, de megbízható gyerek. A kortársai között is rengeteg szétszórt kölyök van, akik nem adhd-sok. Nem látok már sok különbséget, de persze tudom, hogy ott van és hogy neki sok minden 10x annyi energiába kerül, mint a normál gyerekeknek.

máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!