Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 2-4 hónapos babád náthával...

A 2-4 hónapos babád náthával mindig megmutatod az orvosnak? Ha picit szárazon köhög (szerintem az orra miatt) akkor leviszed?

Figyelt kérdés
2. gyerek, de az 1. csak nagyobb korában lett először beteg, a kicsi meg már 10 hetesen enyhe lázat produkált. Nem akarom állandóan a betegek közé lehurcolni a kicsit, de már millió példát hallottam arra, hogy a náthából ilyen piciknél gyorsan tüdőgyulladás lesz.

máj. 24. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen kicsi babát én megmutatnek orvosnak, főleg, ha laza is volt.
máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
ha lázzal jár igen. Ha csak köhög, orra folyik, akkor nem.
máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Én orvost felkeresném. Nalunk úgy ad időpontot, hogy ha kisbaba van csak ő legyen ott a rendelőben vagy, ha más is van előre veszi. Én megmutatnám és pont azért, mert simán lehet, hogy valami baj lesz. Mi nemrég voltunk a 7 hónaposommal kórházba egy hétig. Ha a gyerekorvos a kezdetektől nem kísérte volna figyelemmel mi van a babával lehet nagyobb baj lett volna. Szóval én a történtek után felhívom, ha csak náthás is, de ezt ő maga is mondta. Inkább egy felesleges ránézés a gyerekre, minthogy baj legyen.
máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már voltunk orvosnál 3 napja, akkor minden oké volt. Kicsit jobban elkezdett szárazon köhögni, de én egyáltalán nem tartottam vészesnek, szerintem csak az orra miatt, viszont telefonon be kellett jelentkeznünk, hogy mi ujság. Az asszisztensnek mondtam, hogy mi és ő azt kérdezte vissza, hogy adjon-e időpontot. Szar anyának éreztem volna magam, ha felajánlják és nem hallgattatom meg, viszont a doktornő hülyének nézett, hogy mit akarok már megint. (Sajnos gyakran akad valami nálunk.)
máj. 24. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Én sima náthával nem kerestem meg. Kamillát párologtattam, szívtam az orrát. Hamar el is múlt egyébként.

Háton ne nagyon feküdjön, én általában erre figyelek ha beteg.

Legfőképp ha lázas. De ha lázas akkor orvoshoz is viszem egyértelműen.

máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos első gyerek, apja hazahozott valami nyavalyát, amitől én alig maradtam életben, de neki csak picit folyt az orra, szívni is csak biztonság kedvéért éjjeli alvás előtt szívtuk egyszer neki. Pont hosszú hétvége előtt voltunk, felhívtam az orvost, láza nem volt, így azt mondta nem kell semmit csinálni, be se kellett vinnem.

Rá szoktam kérdezni telefonon mindig hogy bevigyem-e.

máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!