Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most akkor elkaphatja, vagy nem?

Most akkor elkaphatja, vagy nem?

Figyelt kérdés
Középső-5 éves-fiam bárányhimlős lett(tegnap jött ki rajta).A hugija 8.5 hónapos,napi 2x,de van,hogy 3x szopizik még.A gyerekorvos szerint elkaphatja,a szülészdokinőm,fogorvosom,körzetim szerint nem.Van valakinek tapasztalata?
2013. jún. 13. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
szeritnem olyan nincs hogy tuti igen vagy tuti nem. Vagy igen vagy nem. Vannak babák akik ugyanugy elkapnak szoptatás alatt is betegségeket a nagytesótól. Talán jobb is lenne neki is ha túl lenne rajta már most.
2013. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk a kicsi elkapta, szintén 8 hónaposan

a nagy akkor 3 éves volt, rajta csak néhány pötty jött ki (megkapta korábban a bárányhimlő elleni oltás első részét), a kicsi viszont még kicsi volt az oltáshoz, így ő telibe kapta a bárányhimlőt sok pöttyel, nyűggel. De hősiesen viselte.

szóval elkaphatja

2013. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyerekorvsonak igaza van, van rá esély. Én is így kaptam el csecsemő koromban a kruppot.

Kisfiam 20 hós koráig szopizott igény szerint, azaz számtalanszor naponta, de volt beteg. Igaz, nem bárányhimlő. Védve vannak valamennyire az anyatejes babák, de attól elkaphatják a betegségeket sajnos.

2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Persze,nem olyan választ vártam,hogy nem,nem kaphatja el,vagy igen,biztos elkapja,egész egyszerűen tapasztalatokra voltam kíváncsi(ezt az 1. válaszolónak írtam).Még nem volt beteg a pici,pedig már jó pár nyavaját hazahordtak a nagyok.Még 1x KÖSZI,pár nap múlva kiderül.
2013. jún. 13. 11:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha még ide tévedtek leírom:a 1. napon kijöttek a pöttyök a picin.Elég sok volt és nagyok,láza nem volt,és nem vakarta el egyiket sem.Kb.a 6.-7. napig jöttek új pöttyök.Ma 2 hete,hogy elkezdődött,és 1-2 napja múltak cal el az utolsó darabok.Igazából nagyon örülök,hogy túl van rajta,ez legalább már ki van pipálva(és a lepkehimlő i-vagy más néven 3 napos láz-az tavasszal volt neki).
2013. júl. 11. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!