Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen betegség tünete lehet...

Blacke kérdése:

Milyen betegség tünete lehet a magas láz? Sem köhögés sem orrfolyás, de még csak le sem pirult a kisfiam aki 16. hónapos és mégis 38 feletti a láza amit a kúp is csak ideig-óráig húz le. Az orvos szerint a fogzástól nem lehet ilyen magas a láza.

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vagy a 3 napos láz. 3 nap után kipcsattog a bőre.
2013. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit csinál a bőre? és 3 napig ilyen magas láza lesz???
2013. jún. 17. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha azt fogtátok ki, ne aggódj. Olyankor tényleg 3 napig magas láza van, de a 4-dik nap lemegy teljesen és akkor olyan lesz mint aki himlős vagy allergiás. Látványnak rossz, de nem viszket nem fáj, nincs rossz közérzete.
2013. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha választani lehet akkor még ez elmegy remélem erről lehet szó mert tényleg semmilyen más tünet nincs csak a láz:(

Köszönöm a választ.

2013. jún. 17. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
3 napos láz, szerintem is. Egyébként 39 alatt nem számít magas láznak. (1 éves kor felett 39 alatt nem is kell csillapítani, csak ha a picit zavarja.- Többek között Dr Krivácsy Péter ajánlása ez)
2013. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a fogzás lázat nem okoz önmagában, maximum hőemelkedést (vagy nagyon- nagyon alacsony lázat)
2013. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a felvilágosítást.
2013. jún. 17. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

szerintem meg hülyeség h 39 fok alatt nem kell csillapítani, már hogyne kellene??? már bocs de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni!

am meg szntem is az amit a többiek mondanak.

2013. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítok. Rosszul fogalmaztam, ezt aláírom.

Egyrészt a láz hatására aktiválódnak a fehérvérsejtek, amik harcolnak a kórokozókkal, tehát mondjuk 38,4 lázat nem kell csillapítani, mivel ez még pozitív (legalábbis 3 hóanpos kor után- rosszul emlékeztem, most visszaolvastam. Nem 1 éves kor volt). Ha a gyermek közben rosszul van, más tünete is van, akkor természetesen muszáj lázat csillapítani. 38,5- től lehet, ártani nem, árt; 39- től pedig kell.

2013. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiamnak ugyanaz volt a baja 2 hete.Ő még csak 7 hónapos,de 3 napig láza volt,negyedik nap elmúlt.Nem lett kiütéses,pedig mi is a 3 napos lázra gyanakodtunk,viszont rá pár napra kibújt az első foga. :)
2013. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!