Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hol tudnám megkeresni, kiderít...

Hol tudnám megkeresni, kideríteni, hogy az MMR-oltás beadatásának elmulasztása milyen valós büntetéssel, számonkéréssel jár?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenekre, hogy pénzbüntetés, gyámhatóság, stb. Vagy csak elméletileg kötelező, gyakorlatilag nincs következménye, ha a szülő elutasítja?
2013. jún. 19. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
az ÁNTSZ járványügyi osztályán tudsz hivatalos felvilágosítást kérni, ők foglalkoznak az oltások beadatásával.
2013. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Èn úgy tudom, hogy elvileg nem kötelezö, de ezek nélkül nem veszik fel se oviba se iskolába, már pedig az iskola 6 éves kortól kötelezö.
2013. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

kb 3 év pereskedés elveszik a családipótlékot(ha 3 hónap múlva sincs beoltva a gyerek és visszamenőleg is vissza kell fizetni) és a gyest,ha nem gyeden vagy, 100.000 ft pénzbirság egyösszegben, nem lehet részletekben fizetni, és nem járhat közösségbe a gyerek.

húgomék épp múlt héten zárták a tárgyalássorozatot

2013. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
jah és a gyámhatóság veszélyeztetettként kezeli a gyereket, havonta kijárnak ellenőrizni bejelentés nélkül
2013. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. jún. 19. 13:12
 6/19 klopusz ***** válasza:
90%

Szia!


Először is: az MMR Magyarországon kötelező védőoltás, beadatása elől kibújni nem lehet.


Itt egy olvasnivaló, ha van egy kis időd:


[link]

2013. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2. hozzászólótól kérdezem, hogy ez valami új dolog, hogy ez az oltás nem kötelező? Én úgy tudom, hogy az MMR a 15. hónapos kötelező oltás. Vagy változott volna valami? Az én gyermekem már 2,5 múlt, rég túl van már ezen az oltáson, csak elméletben érdekelne, hogy valami változás van és már nem kötelező ez az oltás?
2013. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Amúgy az viszont tényleg igaz, hogy a kötelezők nélkül nem vehető fel bölcsibe/oviba/iskolába, ezeket igazolni kell a beíratáskor, felvételkor.
2013. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem ezt egy védönö mondta, hogy nincsen kötelezö oltás, de ha nincs beoltatva akkor nem veszik fel oviba és iskolába.
2013. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is!


hatos: ez egy 2010-es cikk, vajon azóta nem változott semmi? Mert akkor végleges mentesülésre van jogi, elméleti lehetőség.

2013. jún. 19. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!