Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért ilyen beteges? Minden...

Miért ilyen beteges? Minden hónapra jut valami

Figyelt kérdés
Fiam 15 hónapos örökmozgó vidám kisfiú. De tavaly októberben volt egy tüdőgyuszija amit a háziorvosunk nem vett észre, kórházba kerültünk. Azóta minden hónapban van valami. Általában légúti megbetegedés, láz nélkül köhög folyik az orra és a tüdeje is csörög zörög. (doki fogalmazott így) A doki tejfehérje allergiára gyanakodott, nem is kap csak tejmentes tápszert meg nem adok semmi tejterméket neki. de ennek ellenére is folyton beteg. múlt héten hétfőn vittem a dokihoz mert köhögött és folyt az orra, adott antibiotikumot szedtük 9 napig, semmit nem használt. eddig úgy tűnt hogy csak a nátha van már meg, de ma reggelre megint nagyon köhög és megint húz ahogy a levegőt veszi. De mindez nem látszik meg a közérzetén, boldogvidám és folyton rohangál le nem áll. Merjek szólni a dokinak hogy ki kellene vizsgálni hogy mi lehet ennek a sok betegeskedésnek az oka? Nem fog okoskodónak tartani? Már ki vagyok a folyamatos betegeskedések miatt, folyton orrszívózás gyógyszeradás... :(
2013. jún. 22. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A helyedben először is orvost váltanék, majd a gyereket elvinném fül-orr gégészhez. Az egészségéről van szó. Nehogy már az érdekeljen, hogy mit gondol rólad a doki!
2013. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vizsgáltasd ki. Ha még nem jár közösségbe, akkor nem természetes, hogy ilyen gyakran beteg. Szerintem a tejfehérje allergiát is diagnosztizálni kellene. Lehet hogy nem is az a baj, akkor meg teljesen feleslegesen fosztod meg értékes tápanyagoktól.
2013. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress egy másik orvost. A másik pedig, hogy nem gyanítani kell egy betegséget ha nem !ki kell vizsgálni!, mert csak azt lehet megfelelően kezelni ami ki van vizsgálva! Kérj beutalót tejfehérje vizsgálatra. Kérj beutalót fül-orr gégészetre. Kérj időpontot vérvételre. Kérj beutalót allergia vizsgálatra. Addig fog ez az orvos "kísérletezni" a gyerekeden amíg egyszer csak teljesen befullad a gyereked és hívhatod a mentőt. (ne történjen meg, én így jártam) Amíg vártok , hogy eljussatok a vizsgálatokra addig is adj neki C-vitamint és kálciumot. C-vitaminból sima ascorbin savat amit pórban lehet venni, kálciumból pedig folyékony formában vegyél (nem tudom mi a márkája , de gyerekeknek való, banán ízű és valami mese figurák vannak rajta--> talán Maslakócskás, de nem biztos).
2013. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána melyiket szedheti a fiad, vagy melyik tetszik neked jobban mind a kettő jó calcium készítmény.



[link]


[link]

2013. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Adjál neki Cebion cseppet ez c vitamin babáknak. Fel kell erősíteni az immunrendszerét. Nagyon jó!
2013. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak össze zavarni és még inkább nem akarok vitát! Én kimondottan utálom a Cebiont szerintem semmire sem jó. Én hiába adtam a gyerekeknek semmit nem ért. Viszont bármilyen más C-vitamin készítmény jó volt. Még az eurovit C-vitaminnal vannak kételyeim azt sem használom szívesen. De ez csak az én egyéni véleményem, lehet csak nekem nem váltak be.
2013. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még októberben mikor az első tüdőgyuszit nem vette észre az első dokink akkor váltottam. az új doki volt aki azt mondta hogy szrinte a tejfehérje okozza a gyakori léguúti problémákat. Azt beszéltük meg vele hogy mihelyt helyre állt és már legalább egy hónapja nem beteg el lehet kezdeni újra tejtermékeket adni neki és ha akkor újra lebetegszik akkor tuti hogy tejallergiás. nos azóta nem jutottunk odáig hogy legalább egy hónapig ne legyen beteg. Mire oda jutottam volna hogy oké, kap valamit addigra jött egy megfázás, egy nátha egy kis köhögés. De egyébként van egy nővére aki ovis már, ő esetleg hazahozhatja a betegségeket, és minden nap együtt vittük-hoztuk a nagyot az oviból tehát valamilyen szinten volt közösségben. ez a második dokink sokkal lelkiismeretesebb és tapasztaltabb az elsőnél. Nincs is jobb lehetőség a városban 3doki van, abból az elsőt dobtam, a második az van most, a harmadiktól meg jönnek át folyamatosan az emberek mert nem ért még annyit se a dolgához mint a mi dokink. :(
2013. jún. 22. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Te gyermeked te döntesz, mi elmondjuk a véleményünket. Én akkor sem hagynám ennyibe, kérj tőle beutalókat és vidd el kivizsgáltatni a gyereket. Nekünk még ami bevált a Broncho-Vaxom receptköteles immunerősítő. De ezt is az orvossal kell felíratnod. Ne haragudj, de a tejfehérje allergiát nem így szokták megállapítani, hogy ránéz az orvos és tippel egyet. Ki kell vizsgáltatni. Egyáltalán rendesen kifeküdte ezt a tüdőgyulladást? Ez így nem jó, teljesen tönkre megy a kis légzőrendszere a sok betegeskedéstől.
2013. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!