Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki mit tesz, hogy kezdő kis...

Ki mit tesz, hogy kezdő kis ovisa minél kevesebbet legyen beteg?

Figyelt kérdés

3 éves lányom eddig alig volt beteg, szeptemberben kezdte az ovit, és most már másodszorra is megfázott, hőemelkedéssel.

C vitamint kap, Teva 500 mg-osat, és D vitamint. Hársfa és gyümölcs teákat iszik. Sajnos nem eszik sok gyümölcsöt.

Próbálom nem túl öltöztetni, sokat van kint.


Ti mit adtok nekik?


2013. szept. 26. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a Multi tabs immuno jött be, és heti 2x sószoba.

Ezt 4 hónapnyi szinte álladó betegség után, végső kétségbeesésben kísérleteztük ki.

Január óta 1x volt beteg a fiam (kopp-kopp).

2013. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem volt beteges, de ovi megkezdése előtt már elkezdtem neki adni a Forever Kids tablettát. Valamint kakukkfűteáról olvastam, hogy jó immunerősítő, néha-néha főzők egy csészényit. Ez utóbbit a kicsi is kaphatja, aki egy éves, neki C-vitamin cseppeket adok, mivel a Kids 2 éves kortól adható.

Ezenfelül szerencsére, mindkét gyerek szereti a nyers gyümölcsöt és zöldséget, ami a mindennapi menü része, van, hogy mindkettőt kapnak egy nap. Néha, felvágok egy citromot, a levét kifacsarom, mézzel elkeverve megissza a család. Sokat vagyunk levegőn, esőben is lemegyünk egy kicsit, nem óvóm őket a széltől sem. Figyelek az étkezésre, próbálom egészségesen étkeztetni őket.

Télen éjjel lecsavarom a fűtést 20 fokban alszunk. Sok helyen megfigyeltem már, hogy -szerintem- túlfűtik a lakást, és kilépve a hidegbe könnyebben megfázik a gyerek.

Ha nem eszi meg a gyerek a gyümölcsöt, esetleg próbálkozhatsz gyümölcslével, befőttel, de valaki ezen az oldalon javasolta a zöldséget úgy, hogy mártógatóssal kínálja. (tejfölös-fokhagymás, teljölös-zöldfűszeres stb) Nálunk ez nagyon bejött.

Nyilván, ahogy minden anya én is igyekszem az időjárásnak megfelelően öltöztetni. Sok gyereken látom az oviban, hogy már most téli kabátot kap, amin én meglepődök, hiszen azért még annyira hideg nincsen. Azt nem tudom, hogy a fentieknek köszönhetem, vagy a szerencsés géneknek, de még egyik sem volt beteg az ovi és bölcsikezdés óta, de nem is akarom elkiabálni...

2013. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom kicsi volt nagyon gyakran volt beteg, aztán a doktornőnk felírt egy immunrendszer erősítőt és azóta 2 évben egyszer ha beteg, pedig ovis is.

De hozzá kell tennem, hogy sem gyümölcslét, sem gyümölcsöt, sem pedig zöldséget nem eszik meg.

2013. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, sajnos az én fiam sem szereti a gyümölcsöt, csak almát eszik, és azt is csak az oviban.

Viszon érdekes módon rajong a fokhagymáért, lilahagymáért, savanyúkáposztáért, így ezeket télen nagyon gyarkan eszi.

2013. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!