Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 18 hónaposnak már beadassam a...

18 hónaposnak már beadassam a bárányhimlő elleni védőoltást? Tesója ovis, szóval van honnan megkapja.

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem adatnám be.Már elég idős ahhoz, hogy ha el is kapná, max hamarabb letudja.
2013. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beadathatod.

Én magam is azon a véleményen vagyok,mint az első válaszadó,az enyém ilyen idősen el is kapta,nagyszerűen viselte :-) Nem volt gond,szerencsére egyik gyerek sem volt lázas,nem akart vakarózni,nem nyűglődött... mintha nem is lenne himlős,csak új rutin jött reggel-délben- este,és Ő mindig olyan ügyesen vágta magát hasra,hogy a hátát púderozzam... :-D nagyon tetszett Neki :-D

2013. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem adatnám be a helyedben, és nem adattam be egyiknek sem. A kisebbikem 15 hónapos volt amikor elkapta, a nagy 3 éves múlt, most júliusban, a legnagyobb melegben. Előnye volt, hogy a hőség miatt gyorsan kijöttek a pöttyök és pár nap alatt letudták az egészet.
2013. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne adasd be. Az én lányom is 2 évesen átesett rajta, úgy hogy szinte észre sem vettük. A kiütésekre azt hittük, hogy csalánkiütés, allergiás reakció. Még láza sem volt.

De ez persze csak az én véleményem.

Tedd ahogy jónak gondolod :)

2013. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korrekt gyermekorvosunk van, tájékoztatott annakidején a lehetőségről, de nem javasolta. Azt mondta, hogy csak akkor adassam be, ha ki akarok tolni a gyerekkel. A védőoltás nem hoz létre olyan védettséget, mintha átesett volna a betegségen.

Aki a betegségen átesik, soha nem betegszik meg többé.

Aki védőoltást kap, az csak néhány évig lesz védett, és ez a védettség fokozatosan lecseng.

Most, ovis korában minimális tünetekkel könnyedén átesik a megbetegedésen, míg gimnazista, vagy felnőtt korában sokkal súlyosabb a lefolyása, esetleg szövődmények is lesznek.

Mindezek alapján én úgy döntöttem, hogy nem kérjük a védőoltást...

2013. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is annak a híve vagyok, hogy jobb átesni a bárányhimlőn időben, mint később kamasz vagy felnőtt korban. Amúgy a bárányhimlőről itt van két igen korrekt leírás:

[link]

[link]

Szerintem olvasd át ezeket és dönts!

2013. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!