Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi lehet a kislányom baja,...

Mi lehet a kislányom baja, lehet esetleg a háromnapos láz?

Figyelt kérdés
2,5 éves bölcsis kislányom tegnap este belázasodott (38,6). Semmi más tünete nem volt, élénk, vidám, mozgékony. Estére adtam neki nurofent. Ma reggel 38,4-el ébredt, hűtőfürdővel levittük 37,7-re. De továbbra sincs más tünete, illetve talán kétszer köhögött hurutosan, azt hittük kezdődik valami de semmi. A nap folyamán 38,7 volt a max. hője. Délutáni alvása után hosszabb ideig nem volt láza, aztán most estére megint felszökött. Ami miatt írok, hogy este nem itta meg a kakaóját amit mindig megiszik , és mutatta a száját, hogy fáj neki. Belenéztem de semmit nem láttam. Mi lehet, ez okozhatja a lázát? A háromnapos láz is lehet ilyen viszonylag alacsonyabb hőmérséklet mellett? Mindenhol azt írják hogy 39-nél is több szokott lenni a láz ilyenkor.
2013. nov. 9. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A 3napos lázat a herpes virus okozza! Legfobb jellemzője kiütés a 3-4-5ik napon! Nekunk 4napig volt 39, 2-41, 5 között a kicsi láza! Lazgorcsot kapott és a 6dik nap lett kiütéses! Pici apro piros tuszuras szerű pontok a felső testen! Azert nezesd meg orvossal mindenképp! Gyors gyógyulást a kicsinek!
2013. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen hallottam róla, hogy a herpes vírus okozza.

A kiütést nem tudom, hogy fogom észrevenni rajta, mert minden lázas betegségnél a felsőteste icipici piros kiütésekkel lesz tele, szerintem azért mert nagyon világos és érzékeny bőre van. Hétfőn vinném orvoshoz, addigra tuti kiderül hogy mi a helyzet...

2013. nov. 9. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a 3napos laz kiütés azt hidd el felismered! Olyannyira tele van, higy 1cm nem maradt szabadon legalábbis a lanyomnal! Ami még nálunk jellemző volt, hogy nagyon aluszékonyság jellemezte!
2013. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nincs begyulladva a torka?a fiam is 2,5éves bölcsi.és nála úgy volt hogy pár napig mindig csak esténként köhécselt de semmi más baja nem volt.csütörtökön mikor mentem érte a bölcsibe már folyt az orra is.és aznap este már nagyon köhögött .pénteken felvittem a dokihoz és be van gyulladva a torka.ne tudd meg milyen esténk volt tegnap.38,4 volt a láza ordított a fájdalomtól,ő is a torkát mutatta,nagyon köhögött,gyorsan vert a szíve,zilált.szörnyű volt.ma jobban van egy kicsit kezd hatni az antibiotikum.én elvinném a dokihoz.jobbulást neki
2013. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!