Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy gondos szülőnek mit érez,...

Egy gondos szülőnek mit érez, ha kiderül, ha a gyereke beteg?

Figyelt kérdés

Többször volt már rá pálda.

Például anyám pár hónapja tudta meg, hogy pszichésen beteg vagyok, már 3 éve. Azelőtt meg erősnek mutattam magam.


2013. dec. 7. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Volt már valaki hasonló helyzetbe, hogy ilyen körülmények között tudta meg a gyermeke betegségét?
2013. dec. 7. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom felnőtt vagy,ha nem mondtad neki nem is tudta. Nem értem a kérdést! Mi az, hogy egy gondos szülőnek mit érez????
2013. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

16/l vagyok.

Inkább úgy teszem fel hogy egy szülőnek nagyon nagy csalódás az ha megtudja, hogy a gyereke beteg (pszichés, rákos stb.) és hogy írható le ez az érzés?

2013. dec. 7. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy pszichés betegség (mondjuk depresszió) más mint egy daganat. Az én fiam depressziós. Én első körben magamat okoltam. DE ugyanúgy szeretem a mai napig, mint annak előtte. Anyud előtt nem kell erősnek lenned. Ha jó a kapcsolatod vele, akkor lehetsz gyenge. Mert ő téged szeret, úgy ahogyan vagy. Az én gyerekeim nem tudnak olyan nyavalyát mutatni, hogy ne szeressem őket. Szóval nálam először jött a lelki ismeret furdalás és a magam hibáztatása, magamban a hibakeresés. Jelenleg az van, hogy azon töröm a fejem, hogy hogyan tudok segíteni a gyerekemnek, hogy tünetmentes lehessen. Előttem szabad gyengének lenni.
2013. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katona Dius ***** válasza:

Amikor anyám megtudta,hogy gluténérzékeny vagyok (tavaly diagnosztizáltak,28evesen) eléggé kikészült. Persze nem azert,hogy mit mondanak a szomszédok,hanem aggódott, mennyire fog megviselni a teljes életmód (ételmód) váltás.

Amúgy a legelején nehéz volt,de végül elég jól vettem az akadályt,magamat is meglepve. Elég nehezen viselem a nagy változásokat és ez eleg nagy volt. De szerencsére az első hónap után már könnyen ment.

2022. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!