Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mik a tünetei a tejérzékenység...

Mik a tünetei a tejérzékenységnek babáknál?

Figyelt kérdés
Most szeretném bevezetni 8 hónaposomnál a tejtermékeket (egyenlőre túró és sajt). Mire kell figyelnem? Mik az allergia/érzékenység tünetei?

2014. jan. 3. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiütések.
2014. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már kiderült volna, ha allergiás lenne. Fiamnál (anyatejen keresztül kapta) kiütések, valamivel több bukás és enyhén véres széklet volt a jel. Akkor is kijött, amikor próbaképpen tej helyett HA tápszerrel ittam a kávémat...
2014. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem mindegy, hogy tejfehérje vagy tejcukor érzékeny valaki. Általában hasfájás vagy egyéb emésztési gondok jelzik, hogy valami nincs rendben, de az is lehet, hogy csak kiütéses lesz. Vagy ekcémás.
2014. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
(1 éves korig nem ajánlatos a gyereknek tejet adni.) Tünetek: puffadás, száraz bőr, hasfájás, hasmenés, esetleg a gyermek nyűgös, sír. Kiütések is előfordulhatnak.
2014. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tejet semmiképpen nem akarok adni, csak tejtermékeket (sajt, túró, tejföl, joghurt).

Már bevezettem, és semmi tünetet nem látok szerencsére!


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 1. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!