Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Enterobacter a 7 napos babánk...

Fityuka kérdése:

Enterobacter a 7 napos babánk vizeletében. ez veszélyes?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Nem evett valami koszosat, nem volt romlott a tej?

Ez szalmonella

2014. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az e coli nevű bakérium, nem ritka, kap antibiotikumot, és kész.
2014. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam vizeletében e coli volt, először nagy csíraszámban, ekkor azt mondták, hogy 10 napos antibiotikum kúra kell, és mivel szinte mindenre rezisztesns, ezért csak kórházi körülmények között kaphatja azt az egy fajta antibiotikumot, ami használt volna. Be is feküdtünk a kórházba, kapott probiotikumot, hogy már előre felkészítsék a szervezetét az antibiotikumra, de az antibiotikumos kezelés előtt néztek még egyszer vizeletet neki, teljes vérképet, székletvizsgálatot, uh-kat, és addigra már kisebb csíraszámban találtak a vizeletében a baktériumot, így nem kapott antibiotikumot, csak a probiotikumot kell kapnia. Nálunk egyébként aluszékonyság, étvágytalanság és a súlygyarapodás elmaradása miatt vizsgálták. De ahogy kapta a probiotikumot és kopott ki a baci, úgy jött vissza az étvágya, kezdett egyre éberebb lenni és nőtt a súlya. Annyit mondtak még, hogy pár havonta újra és újra tenyészteni kell a vizeletét, hogy nehogy újra megnőjjön a baci jelenléte, illetve vese uh-ra is vissza kell járnunk, mert állítólag vesekárosodást okozhat, ha túl nagy csíraszámban sokáig megvan a babában.
2014. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok:

Jah és még annyi, hogy kérdezd meg, hogy honnan kaphatta el, nálam 100%-ra mondták, hogy szülés közben kapta el tőlem vagy már a méhben megfertőzödött. Én szörnyű bűntudatot éreztem, mert először azt hittem,, hogy mi csináltunk valamit rosszul, koszos kézzel nyúltam hozzá, nem fertőtlenítettünk jól valamit, de azt mondták, hogy biztos nem ez okozta, mert olyan hamar és olyan nagy csíraszámban jelentkezett.

2014. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.én az apuka vagyok,csak nagyon izgulok.
2014. febr. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!