Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nyelvfék felmetszést javasolha...

Nyelvfék felmetszést javasolhat egy Logopédus?

Figyelt kérdés

Teljesen kiakadtam, mikor ma elmentem a logopédus és óvónők nekem szánt fogadóórára!!

Közölte vele a logopédus hogy kisfiam az sz és s betüket összekeveri illetve az R betüt nem tudja kimondani!!

Közölte vigyem el egy fül-orr-gégészhet aki felmetszi a nyelvén a féket!!

Hát mondanom sem kell teljesen kiakadtam ,nem tudtam hogy elküldjem az anyjába ,vagy felálljak és közöljem köszönöm szépen majd átviszem a fiamat egy olyan oviba ahol nem egy logopédus akarja megmondani mit tegyek a fiammal!!

Lehet jót akar ,de hogy mondom el a 5,5 éves fiamnak hogy nyugi csak felmetszik a nyelveden az az izét aztán majd talán ki tudod mondani az R hangot!!

Mert az is mondta pl a védőnő hogy neki is flmetszették és ugyan ugy nem tudta kimondani az R- betűt!

Mind egy kedden elmegyünk és a dokinő eldönti!!!

Kinek volt ilyen kérem irja le hány percig tart stb...


2014. febr. 20. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Ahelyett, hogy örülnél, hogy a logopédus segíteni akar a gyerekeden! Amit kimondunk, különben hang és nem betű! A metszést különben nem is lehet érezni, nem kell túlaggódni.
2014. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Ő nem azt mondta, hogy feküdjön le az íróasztalára a gyerek, és felvágja a nyelvét, hanem azt, hogy szakorvos döntsön, mert az véleménye alapján ez lehet megoldás. Mint alapellátó tehet ilyet, igen. Mivel a műtét elektív, és tervezhető, hosszú időd lesz elmondani a fiadnak, és talán találsz szofisztikáltabb módszert is a fent leírtnál.
2014. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem egészen értem miért vagy ezen felháborodva. Ha le van tapadva a nyelve, akkor meg kell csinálni, mert soha nem fog tudni rendesen beszélni. Örülj neki, hogy legalább ő észrevette. Már réges régen szólhatott volna a gyerekorvos, a védőnő, az óvónő, de a saját gyerekemen pl. én is láttam. Egyébként 1 másodperces "beavatkozás".
2014. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ja, igen javasolhat. De, egy ilyen szülőnek mint te vagy nem javasolnék semmit, csináljon a gyerekével amit akar.
2014. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

A fiamnak még a megszületést követő napokban megcsinálták ezt a beavatkozást, mivel látták, hogy szükséges. És akkor el is mondták, hogy ebből, ha ezt nem csinálják meg, akkor később, a beszéd tekintetében nehézségeket okozhat. Így én belementem, megcsinálták és szépen, tisztán beszél. És ugyan még csak 3 éves múlt, de s betűt, sz betűt és r betűt is ki tud ejteni. És néha ugyan nem jól mondja, de képes rá, hogy ezeket a betűket szépen kiejtse.

De persze, azért orvossal is beszéld meg.

2014. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Én sem értem, min akadtál ki. Elviszed gégészhez, aztán majd megmondja, hogy igaza volt-e a logopédusnak vagy tévedett.


Én felnőttként kerültem logopédushoz, az első, amit megnézett, azt volt, hogy nincs-e letapadva a nyelvem, és nekem is pontosan ezekkel a betűkkel volt problémám!!! Bár foglalkozott volna velem valaki 5 évesen!!! Kínlódhattam huszonévesen... (Bár nem volt letapadva a nyelvem, de akkor is.)


De ha TÉGED nem zavar, maradhat így is.

Következmények:

- a gyereket csúfolni fogják

- ebből következően önbizalomhiányos, boldogtalan gyerek, frusztrált, magányos kamasz, majd személyiségzavaros felnőtt lesz belőle (nem túloztam el!)

- tanulási nehézségek (nem tudja megkülönböztetni a betűket olvasás/írás közben, ha nem tudja kimondani)


Szerintem jobban tennéd, ha elnézést kérnél és megköszönnéd a tanácsot.

2014. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és felnőttként egy vagyont költöttem logopédusra, mert nem jár alanyi jogon TB-re, és sokkal tovább kell járni, mert 20 év alatt jobban berögzült a rossz, mint 5 évesen.

Másfél évig jártam hetente 2-szer, 1500-ért óránként.

2014. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%
Nekünk is a logopédus mondta, hogy a lányomnak fel kell vágni. 3 évesen volt a műtét, altatásban...
2014. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Ahol altatásban végeznek műtétet ott komolyabb a probléma. Egy sima nyelvfék felmetszéshez nem altatnak, még kórházba sem kell menni, csak egy fül-orr-gégészeti rendelőbe. A lányomnak és a testvéremnek is megcsinálták és egy másodperc volt. Még érzéstelenítés sem kellett, pedig a lányomnak az egész nyelve le volt tapadva. A nyelve hegyéig ért a nyelvféke, egyáltalán nem tudta kinyújtani a nyelvét.
2014. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7%

Most mért kell beszólogatni? hidd el tudom, mi volt a baja a lányomnak. Mit okoskodsz?


Egyébként be volt neki tokosodva, ha csak simásn felmetszették volna elvérezhetett volna. De te úgyis jobban tudod...

2014. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!